Melegíts be! Egy alapos bemelegítéssel rengeteg problémát megelőzhetsz, köztük az izomlázat is.
Ügyelj a fokozatosságra! Ne emelj rögtön a legnagyobb súlyokkal és ne akarj azonnal nagy sebességgel futni. Lassan fokozatosan emeld a terhelést az edzések alatt, ebben nagy segítségedre lehet egy jó edző.
Ahogy abban is, hogy mekkora terhelés ideális számodra egy edzésen. Nem érdemes túlzásba vinni! Meg kell találni azt az optimális terhelést és intenzitást, ami mellett jól tudsz fejlődni, de közben nem terheled túl magad.
Sokan hajlamosak lecsípni a nyújtást az edzés végéről, pedig nagyon fontos, hogy levezetés után, amikor a pulzusunk visszaállt a nyugalmi állapothoz közeli értékre, de az izmaink még melegek, minden izmunkat lassan, alaposan és statikusan nyújtsuk le. Így kisebb esélyünk van rá, hogy másnap kínzó izomlázzal a tagjainkban ébredünk.
Adj időt a testednek a regenerálódásra! Nem csak az izomláz elkerülése miatt érdemes megelőzni a túledzést, hanem azért is, mert ha nem tud regenerálódni a szervezeted, fejlődni sem fog tudni.
Igyál elég folyadékot és ne felejtsd el pótolni a kalciumot és a magnéziumot, hiszen ezek az ásványi anyagok segítik az izommunkát.
A fenti pár egyszerű szabály garantálja, hogy ha néha meg is érzed a mozgás eredményét izmaidban, egészen biztosan nem érzel majd kínzó fájdalmat