A tésztasaláták kiváló gyorsan, egyszerűen elkészíthető ételek, alkalmasak ebédnek és akár vacsorának is. Összetételük gyakorlatilag teljes mértékben a fantáziánk és persze a szezon függvénye, nézzük hogy pakoljuk össze, ha a lehető legegészségesebb végeredményt szeretnénk elérni:
- A tészta legyen durum- vagy teljes kiőrlésű - ma már az olasz típusú tészták gyak. 99%-ban durumbúzából készülnek, vessünk egy pillantást a csomagolásra, hogy biztosak legyünk a választásban. A teljes kiőrlésű tészták is megtalálhatóak változatos formákban, ezek jellemzően a hagyományos ill. a durumtésztáknál sötétebb, barnás színűek. E tészták előnye, hogy szénhidráttartalmuk lassabban szívódik fel, így hosszabb ideig biztosítják a jóllakottságérzetet.
Olvasd el kapcsolódó cikkünket!
- Tovább növelhetjük salátánk értékes tápanyagtartalmát, ha jó sok zöldséggel készítjük el. Ezek lehetnek nyers alkotórészek, pl. salátafélék, paradicsom, paprika, uborka stb.) vagy zsírszegényen elkészített zöldségek, pl. gomba, cukkini, padlizsán, kaliforniai paprika stb. A sok zöldséggel vitaminokat, ásványi anyagokat és élelmi rostot csempészünk salátánkba és nem utolsó sorban színes, étvágygerjesztő ételeket alkothatunk. Kalóriaszegényebb, de tápláló lesz salátánk, ha a zöldségek aránya az ételben nagy, akár a saláta felét is kiteheti.
- Az öntetnél használjunk fejenként ~ 1 ek olíva- vagy dió-, lenmag-, szezámolajat, ha a krémesebb változatot szeretjük, akkor natúr- vagy görög joghurtot.
- Fehérjeforrásként tehetünk a salátába sajtot, sovány sonkaféléket, sült, fűszeres csirke-, pulyka-, marhahús falatokat.
- Figyeljünk az adagnagyságra!
Fussátok át az alábbi tésztasaláta válogatást és készítsétek el valamelyiket a következő baráti partira vagy akár a családi vacsorára!