Semmi sem hasonlít ahhoz az érzéshez, amikor végre befejezzük a takarítást, és hátradőlünk a tetőtől talpig makulátlan otthonunkban. De biztos, hogy teljesen tiszta minden? Nem maradt ki néhány apróság? Például a lakás alábbi öt pontja, amit szinte mindenki ritkábban takarít, mint kellene.
Kattints a képre, hogy megtudd, mit hagysz ki takarításkor!
A lakás 5 pontja, amit mindenki ritkábban takarít, mint kellene
A mosogatógép
Célszerű havonta alaposan megtisztítani a mosogatógépet. Kezdjük a szűrő eltávolításával és tisztításával: távolítsunk el minden nagyobb szennyeződést, majd öblítsük le. Ezután töltsünk meg egy bögrét ecettel, és helyezzük a felső rácsra. Futtassunk le egy sterilizálási ciklust, hogy a lehető legmelegebb vízzel tisztítsuk meg a gépet.
A mosógép
Észrevettük már, hogy a ruhák nem olyan tisztán és illatosan kerülnek ki a gépből, mint szeretnénk? Ilyen esetben valószínűleg alapos tisztítást igényel a gép. Ha van ilyen lehetőség, akkor futtassunk le rajta egy öntisztító ciklust, de ha ilyesmi nincs rajta, akkor tegyünk a gépbe ecetet vagy szódabikarbónát, és mossunk vele egy kört! De érdemes a mosószeres és öblítős tálcát is alaposan átsúrolni szódabikarbóna és ecet keverékével, nehogy penészessé váljon. Ja, és a szűrőt is tisztítsuk ki!
A szárítógép
Természetesen minden ciklus között ki kell tisztítani a szöszfogót, hogy a szárítógép optimálisan működjön. Fontos azonban, hogy havonta legalább egyszer egy alaposabb tisztítást is eszközöljünk. Ez nemcsak azt biztosítja, hogy a ruhák tökéletesen szárazon és illatosan kerüljenek ki belőle, hanem a biztonság szempontjából is kulcsfontosságú. A koszos, eltömődött szellőzőnyílások ugyanis tűzveszélyesek. Ennek legegyszerűbb módja, ha kézi porszívót vagy a géphez járó saját eszközöket használjuk.
A szemét- és hulladékgyűjtők
Ha kellemetlen, ismeretlen helyről származó szag tölti be a konyhát, akkor hamar elkezdhetünk gyanakodni a szemetesre. Ezekre gyakran nem fordítunk elég figyelmet, mert a kukászsákok miatt nem tartjuk fontosnak, pedig történhetnek balesetek, akár úgy is, hogy nem vesszük azokat észre. Érdemes tehát időről időre ellenőrizni, hogy nincsenek-e maradékok a kuka alján.
De biztos, ami biztos alapon havonta egyszer mindenképp érdemes jól kitakarítani a szemétgyűjtőket. Fogjunk egy fertőtlenítőt, kezeljük le, majd vízzel és mosogatószerrel fejezzük be a műveletet. Nagyon fontos, hogy mielőtt újra használatba állítjuk a szemetest, teljes mértékben szárítsuk ki!
A mikrohullámú sütő
A kiömlő ételek és a fröccsenéssel melegedő fogások miatt a mikró minimum heti takarítást igényel. Távolítsuk el az üveg forgótányért, és tisztítsuk meg a mosogatógépben vagy a mosogatóban. Ezután tegyük ecet és víz keverékét egy hőálló edénybe, és melegítsük benne öt percig. Ha ez lejárt, még hagyjuk a gőzölő edényt a mikrohullámú sütőben öt-tizenöt percig, majd töröljük ki a belsejét.
Ezek a takarítási praktikák is érdekelhetnek: