5 halsütöde, csárda vagy étterem, ahol kiemelkedőek a halételek

Bár nagyböjt negyven napját ma már sokan, sokféle lemondással töltik, a tradicionális böjt a gyakorlatban azonban a húsos ételek elhagyását jelenti. Aki kiskaput keres ebben az időszakban, az bátran nyúlhat a halas fogások után, úgyhogy most mutatunk néhány helyet, moderntől a tradicionálisig, fővárosit, tiszait, dunait, hogy mindenki kedvére válogathasson.

Gazdag tengeri kínálat – Bigfish 

Szinte hihetetlen, hogy már több mint tíz éve, 2003 óta vár bennünket a Big Fish az Andrássy úton, pedig igaz, ráadásul náluk a legnagyobb a kínálat az országban tengeri finomságokból. Van itt minden az osztrigától kezdve a sushin és a polipcarpaccio-n át a barfoodok királyáig, a fish and chipsig. Az én személyes kedvencem egyébként a Marseille-i halleves, de az igazán elszántak egy homárlakomára is benevezhetnek náluk. Egyszerre dekadens, friss, ötletes és jóízű, mindenképp érdemes kipróbálni.  

Bigfish / forrás

Bigfish Seafood Bistro 

Budapest, Andrássy út 44. 

Nyitvatartás: hétfő-vasárnap 12.00-22.00 

Ismerős ízek, nagy adagok – Egri halsütöde

Ezt a helyet elsősorban azoknak ajánlom, akik a tradicionálisabb halas ételeket kedvelik. Megbízható, nem túl hosszúra nyújtott étlappal dolgoznak:

halászléből van klasszikus harcsahalászlé és korhely verzió (édesanyám erre esküszik, hát merjen vele bárki vitatkozni), van harcsából készült burger és gyrostál is, illetve a megunhatatlan hekk, süllő, és az én kedvencem: sült pisztráng is.

Az adagok kiadósak, az ízek jól eltaláltak, aki tett egy nagy sétát a várban, esetleg kiúszta magát a strandon, az itt visszaszerezheti az elvesztett energiát.  

Egri Halsütöde / forrás

Egri halsütöde 

Eger, Tinódi Sebestyén tér 1. 

Nyitvatartás: hétfő-vasárnap 11.00-21.00 

Ha tiszai hal, akkor Tiszacsegei Halászcsárda  

Egy időben a szüleim viszonylag sokat jártak Tiszacsegére a barátaikkal, ilyenkor mindig az volt a kívánságom, hogy hozzanak valami finomságot nekem a Tiszacsegei Halászcsárdából. Ebben a helyben az a jó, hogy bár csárdának hívják, és a kínálat nem csak a halas fogásokra terjed ki, de a minőség jóval afölött van, amit csak szájhúzogatva „csárdakosztnak” szoktunk emlegetni. Huszonhét halas főétel van az étlapon, köztük a minden körülmények között zseniális gombás harcsapaprikás túrós csuszával, plusz négyféle halászlé és ötféle halas előétel. Itt a tavasz, fantasztikusakat lehet kirándulni a Tisza mentén, és ha már úgyis arra jár az ember, itt pont jó lesz megállni pár falatra.  

Tiszacsegei Halászcsárda / forrás 

Tiszacsegei Halászcsárda 

Tiszacsege, Tiszavirág utca 2.  

Nyitvatartás: hétfő-vasárnap 10.00-20.00  

Haltepertő? – Akkor RévCsárda 

Nem szeretném kinyitni a dunai-tiszai vitát, mert hál’Istennek nem vagyok érintett, így bátran mondhatom, hogy szerintem egyik is, másik is isteni finom tud lenni, úgyhogy itt szeretném jelezni, nem kérdezem a halat, melyik folyóból jött, ha egyszer elém teszik. Na, szóval.

Az érsekcsanádi RévCsárda híres róla, hogy a halászlé náluk mindig friss, és meg is éri várni rá, hiszen, lássuk be, ez az étel akkor az igazi, ha bográcsban főzik, és itt így készül, helyben.

Isteni haltepertőt is kapni itt, lilahagymával, de a citromfüves halpástétom is elképesztően finom, ráadásul nem is kóstolhatjuk mindenhol. Aki itt szeretne enni, szánja rá az időt, de cserébe biztos lehet benne, hogy minden friss lesz, és minden elképesztően finom.  

RévCsárda 

Érsekcsanád, Duna part 

Nyitvatartás: bejelentkezés szerint 

Fine dining halélmény – Essencia

A Michelin-csillaggal kitüntetett Essenciában nemcsak halas fogások vannak, de az biztos, hogy meleg szívvel tudjuk ajánlani mindenkinek, aki szereti a jól elkészített, különleges halas fogásokat.

Úgy az à la carte, mint a degusztációs menü fantasztikus halételeket kínál, az étlapon jelenleg van polip chorizoval és petrezselyemaiolival, tőkehal íróval és tengeri spárgával, valamint, langusztin is.

Aki a magas gasztronómiával való ismerkedést összekötné és a tengeri ízek próbálgatásával, az keresve sem találhatna jobb helyet az Essenciánál, ahol Tiago és Éva vendégszeretetét és a hihetetlenül izgalmas ízeket, kifinomult fogásokat egyszerre élvezheti. 

Essencia / forrás

Essencia 

Budapest, Sas utca 17. 

Nyitvatartás: szerda 18.00-22.00, csütörtök-vasárnap 12.00-15.00 // 18.00-22.00

Címlapkép: Egri Halsütöde


Étteremajánlóban nincs hiány nálunk:

 

Legújabb receptek

Ropogós sajtos hagymakarika

Tiktokon nagyon elterjedt ez a recept, ahol két hozzávalóból egy finom, egyszerű és még csak nem is egészségtelen nasit készítenek. Korábban erre a ropogós parmezánrétegre fektettek ...

Hozzászólások (0)

Címlapról ajánljuk

További cikkek

4 élelmiszer, ami tele van adalékanyagokkal: inkább meg se vedd...

Manapság igen nagy körültekintéssel kell vásárolni, ha szeretnénk a legegészségesebben étkezni. Arra sincs mindig idő, hogy a címkét bogarásszuk, milyen adalékanyagok vannak az adott termékben. Íme, 4 olyan élelmiszer, aminél rá se kell nézni az összetevők listájára ahogy, hogy tudd, jobb, ha nem rakod a kosaradba.

Top Receptek

Hoppá!

Recept beküldéséhez be kell jelentkezned!