A borostyán a homlokzatok, kertek talán legismertebb kúszónövénye, de mi van, ha a lakásba is szeretnénk egy-két mutatós kúszó- illetve futónövényt? Szuper ötlet, főleg, hogy legtöbbjük igen strapabíró, és ami még csodásabb, hogy kedvünkre rakosgathatjuk és futtathatjuk bármerre a szobában. Leggyakrabban lógatni szokták őket polcokról, szekrényekről, de a falra vagy ablak köré is feltekerhetjük. Rozsdamentes acél sodronyokkal vagy egyéb támrendszerrel szinte bármilyen struktúra kialakítható belőlük, sőt, akár térelválasztónak is használhatjuk őket.
Kattintsatok a galériára az 5 népszerű, strapabíró kúszó- és futónövényért!
5 kúszó- és futónövény a lakásba, ami mindent elvisel
Szobai futóka
Nomen est omen, avagy a név kötelez... a szobai futóka régi-új kedvenc, mely a menő hipsztereknél éppúgy felbukkan, mint a nagyinál. Végre egy növény, ami szereti is a vizet, és nem hal bele feltétlen, ha picit többször öntözöd, mint szeretné. A sárgás-fehéres mintázatú, szívalakú zöld levelekkel bíró futóka igen nagyra meg tud nőni, futtassuk bátran polcokra, képek köré, szekrényekre! A direkt napot és a túlzott meleget viszont nem kedveli.
Kúszó filodendron
Dél-Amerikában őshonos, és viszonylag igénytelen kúszónövény, ellenben annál szebb és közkedveltebb. Vékony hajtásaival és kapaszkodó gyökereivel ez a csinos örökzöld évtizedek óta a (magyar) lakások dísze. A félárnyékos helyeket kedveli, de az árnyékot is elviseli, hiszen ő is eléggé strapabíró. De azért ne öntözzük túl, ahogy a filodendronokat általában nem tanácsos...
Kapaszkodó fikusz
Fás rokonánál páraigényesebb, fényigénye viszont nem nagy, így sokan a fürdőben tartják, és jól is teszik! Laza szerkezetű talaját is tartsuk mindig nyirkosan, ha pedig nem a fürdőszobába tesszük, fontos gyakran permetezni vagy vizes kavicságyra helyezni. Ügyelni kell rá, hogy ha hagyjuk felfutni valamilyen falfelületre, hajlamos leszedni a festéket!
Szobaborostyán
Bizony, a kinti, házfalakat beterítő borostyán rajongói örülhetnek, mert lakásban is megél a zöld szépség, és szinte bárhova felkapaszkodik. A sötétebb helyeket is jól bírja, károk nélkül viszont nehéz leszedni onnan, ahova bevette magát. Nem csípi viszont, ha száraz és túl meleg a levegő, szóval permetezzük nyugodtan, bőszen!
Borsóka
Csodaaranyos pozsgás növény, melynek csüngő, kúszó hajtásai, azaz az apró bogyók maguk a levelek.
Meleg- és fényigényes növény, de a tűző napot kerüljük, mert leveleit megégetheti az erős napsütés. Tavasztól nyár végéig, a fejlődési időszakban 2 hetente tápoldatozzuk. Lefelé lógatva a legszebb.
Még több növényes cikk és tipp itt: