Sertésvér

Sertésvér

Leírás

A sertésvért leggyakrabban a véreshurka készítéséhez használják fel, ugyanakkor a hagymával sült vér a disznótorok elmaradhatatlan ínyencsége. A sertésvér íze édeskés, ezért készítésekor nyugodtan használhatunk a szokásosnál kissé több fűszert, azonban a sózással nem árt vigyázni, mert a túl sok só elronthatja a vér ízét. A hagymával sült sertésvér készítésekor a vért előbb megfőzzük, és utána sütjük ki a hagymával. A megfőtt vért kockákra vágva akár le is fagyaszthatjuk későbbi felhasználásra. A sült sertésvért sóval, borssal, pirospaprikával, majorannával fűszerezhetjük. A véreshurka készítésénél a só, bors, majoranna, fokhagyma és a pirospaprika az alapfűszerek, de egyes helyeken szegfűszeget, gyömbért, sőt aszalt gyümölcsöket, illetve mazsolát is tesznek a hurkába.

Mikor vegyem

Télen, disznóvágások idején. Kereskedelmi forgalomban ritkán kapható, így hasznos egy disznót vágó ismerős, akitől lehet szerezni.

hogyan tároljam

Azonnal használjuk fel.

100g Sertésvér

fehérjetartalom

18 g

zsírtartalom

0 g

szénhidráttartalom

0 g

víztartalom

80 g

gramm sertésvér?

Top ásványi anyagok

Nátrium

207 mg

Top vitaminok


Tápanyagtartalom / 100 gramm

fehérje

18 g

Zsír

ásványi anyagok

Nátrium

207 mg

szénhidrát

víz

80 g

vitaminok

5 találat

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...