10 étel, amit eddig rosszul tároltál – mutatjuk a megoldást, hogy ne végezzék a kukában

Számos tárolási praktika létezik, amelyek segítségével ételeid még tovább maradhatnak frissek, mielőtt a szemétbe száműznéd őket. Mutatjuk, milyen hibákat nem érdemes elkövetni.

Azt gondolnánk, mindegy, hogyan rendezzük be a hűtőt, amíg az ételek hidegen vannak tárolva, nem romolhatnak meg egyik pillanatról a másikra. Sajnos ez nem így van, a megfelelő tároláshoz érdemes tisztában lennünk azzal, minek hol a helye, és azzal is, hogy egyes ételeket hogyan érdemes tárolni a fogyasztásig.

1. A gyümölcsöket és zöldségeket ne mosd meg addig, míg nem eszed meg őket

A vízzel lemosott zöldségek és gyümölcsök hűtőben tárolva kevesebb ideig maradnak frissek, jó példa erre az eper és a málna, amelyeket ha megmosunk, és nem esszük meg őket azonnal, fél órán belül ráncosodni, romlani kezdenek. A legtöbb zöldség és gyümölcs külön fiókokban tárolva nem piszkolja össze a többi élelmiszert, mosatlanul pedig több ideig elállnak, így csak akkor tisztítsd meg őket vízzel, ha utána azonnal megeszed, megfőzöd vagy megsütöd őket.

2. A friss fűszernövényeket tárold úgy, mint ha virágok lennének

Na jó, nem muszáj vázába tenni a friss fűszereidet, de a hűtőben tartva jó, ha legalább egy vizes papírtörlőbe van forgatva a növények alja, így hidratálva őket felhasználásig.

3. Használj egy kis citromot a félbevágott gyümölcseidre

Csak egy fél almát bírtál megenni, de utálod, ha a gyümölcshús fél óra alatt bebarnul? Használd egy kevés citrom levét! Csepegtesd rá az almára, és lásd, a gyümölcs nem barnul be! Ugyanez a technika számos más zöld esetében is hatásos, az avokádókedvelők kedvenc ízesítője és egyben konzerválója lesz pár csepp citrom.

4. Vannak élelmiszerek, amelyeket nem jó ötlet egy helyen tárolni

A zöldségek és a gyümölcsök különböző típusú gázokat képesek kibocsátani magukból, ezek pedig könnyen ronthatják az ételek minőségét. Az olyan ételeket, mint az almát, a banánt vagy az avokádót érdemes egymástól külön tárolni dobozban vagy papírzacskókban (ezeket amúgy sem érdemes hűtőben tartani, nem tesz nekik jót a hideg). Az olyan kevesebb gázt kibocsátó zöldségeket, mint a répa, a brokkoli vagy a krumpli, tárolhatjuk egy helyen (például a hűtő zöldséges ládájában), de igyekezzünk elválasztani őket egymástól.

5. A szárzeller tovább eláll alufóliában

A szárzeller igényli a hideg levegőt, hűtőben tárolva viszont több ideig marad friss, ha szorosan körbetekered alufóliával. Csak fogyasztás előtt mosd meg, és ne vágd le se az alját, se a tetejét, így marad igazán friss még napokig a megvásárlás után.

6. A paradicsomot állapotától függően pakold el

Ahány paradicsom, annyiféle tárolási tipp: a még zöldes paradicsomokat ne rakd hűtőbe, inkább keress nekik egy papírzacskót, és rakd bele őket "fejjel lefelé", tehát a tőhöz kapcsolódó rész érintse a zacskó alját. Szobahőmérsékleten, papírtáskába csomagolva a paradicsomok hamarabb megérnek. A már puhuló, érett paradicsomokat ugyan rakhatod hűtőbe, fogyasztás előtt azonban várj pár percet, a hűtőben ugyanis a paradicsom nemcsak az ízéből veszít, de tápanyagtartalmából is.

7. Ne csomagolj a sajt köré szorosan műanyagfóliát

Sőt! Bár sok boltban műanyagfóliába csomagolva árulják a sajtot, ez azonban rövid idő alatt elkezdheti kiszárítani az ételt. Az Insider azt ajánlja, a sajtot csomagoljuk sütőpapírba, a becsomagolt ételt pedig tegyük egy lezárható (és többször is újra felhasználható) műanyagtasakba. A szakértők szerint érdemes arra is vigyázni, hogy az erősebb sajtok ne kerüljenek zöldségek és gyümölcsök közelébe, a különböző ételek ugyanis könnyen át tudják venni egymás illatát és ízét is.

8. A tojás nem a hűtő ajtajába való!

A tojásokat érdemes inkább a hűtő valamelyik polcán tárolni, a polcokon ugyanis nem váltakozik annyira a hőmérséklet, mint az ajtóban, amit ugye folyamatosan kinyitunk és becsukunk.

9. A gyömbért a legkönnyebb frissen tartani

Ha nem is nyáron, a hidegebb hónapokban mindig jó, ha van kéznél egy kis friss gyömbér, amely kiváló vitaminforrás és fertőtlenítő megfázások esetén. A gyömbér tárolásához használj egy lezárható műanyagtasakot, lezárás előtt pedig szorítsd ki belőle az összes levegőt.

10. A gombák is megérdemelnek némi ápolást

A műanyagdobozban vásárolt gombákat érdemes mielőbb kivenni, papírtörlőbe csavarni mindet, teljesen megszárítani, és lehetőleg egy papírzacskóban tartani - így maradnak igazán frissek és sokáig roppanósak!

Forrásunk volt.


Még több trükkös cikk itt:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Ha pénzt spórolnátok a bolti kencéken, készítsétek el McMenemy Márk...

Idén ősszel is igen enyhe az idő, így nyugodtan tervezhetünk nagy sétákat és kirándulásokat a szabadba. A természetjáráshoz pedig szendvics is dukál, hiszen egy mindenféle földi jóval megpakolt szendó remek ebéd lehet egy kirándulós napon. Fontos azonban, hogy laktató és tápláló is legyen - szerencsére Márk pont egy ilyen receptet hozott nektek!

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

További cikkek