1. Beszerzés
Csak megbízható helyről vásároljunk, tartsuk észben a már bevált beszerzési pontokat! A boltok tisztasága és az eladók higéniára való igénye sokat elárul.
2. Hűtés
A romlékony vagy hűtést igénylő nyersanyagokat megvásárlásukat követően mihamarabb tegyük hűtőbe, hogy ne szakítsuk meg minőségük megtartásához szükséges megfelelő hőmérséklet állandó biztosítását.
3. Tárolás
A hűtő legalsó fiókjában érdemes a gyümölcsöket és a zöldségeket elhelyezni, itt 2-8 ˚C mérhető. A fölötte lévő polcon van a legalacsonyabb hőmérséklet, 0-5˚C, itt kell tartani a húst, halat, belsőséget. (Már csak azért is, mert így az esetlegesen lecsöpögő lé nem szennyez be más élelmiszereket.)
A középső polcon tároljuk a tejtermékeket, felvágottakat, aminek a 4-5˚C a legmegfelelőbb hőfok. A főtt és sült ételeknek a felső polcon, a 8˚C-on a helyük.
4. Tisztítás
Az alapanyagokat felhasználás előtt mindig tisztítsuk meg! Amit szükséges (pl. zöldségek egy része), pucoljuk, mossuk meg, töröljük szárazra! Ügyeljünk arra, hogy a már tiszta alapanyag lehetőleg ne kerüljön a még piszkos mellé! Ne feledkezzünk meg a kézmosásról sem!
5. Nyers hús, tojás
Nyers húsokhoz használjunk külön vágódeszkát, és mindig alaposan tisztítsuk meg a pultot, kést, ha nyers hússal érintkezett! Óvakodjunk a hőkezelés nélküli termékektől, és figyeljünk oda a tojásos ételekre, mert romlékonyak! Az ételmaradékot ne tároljuk szobahőmérsékleten, minél gyorsabban tegyük be hűtőbe!