Vágj bele a jógázásba! Mutatjuk az első lépéseket

Rettentően egészséges, és teljesen lakáskompatibilis, ezért is javasoljuk, hogy vágj bele ebbe a mozgásformába: JÓGÁZZ!

A jóga rettentően népszerű és hatékony sport, amit még azok is gyakorolhatnak, akik nem igazán ugrálhatnak egy esetleg térdsérülés / ízületi fájdalom miatt, vagy esetleg nincsenek oda mondjuk a HIIT edzésekért. Csökkenti a stresszt, erősíti az immunrendszert, és mindezek mellett gyönyörűen formálja, nyújtja, erősíti és lazítja a testet. Egyik praktikai előnye továbbá, hogy nagyon kevés helyre van hozzá szükséged, így nem kifogás, hogy kicsi a lakásod.

De mire kell odafigyelned, mielőtt belevágsz a jógakarrieredbe?

Melyik legyen?

A jógának rengeteg fajtája van, így alaposan meg kell fontolnod, hogy melyikbe vágsz bele. Az első és legfontosabb, hogy olyan típust válassz, ami megfelel az edzettségi szintednek, a második, hogy passzoljon a személyiségedhez. Vannak dinamikusabb válfajok, statikusabbak és komoly fizikai erőnlétet igénylőek is. Ezekhez rengeteg videót találsz a YouTube-on. Ha letelnek a korlátozások, akkor ellátogathatsz egy jógastúdióba, ahol kipróbálhatod a függő vagy a bikram jógát is!

Megfelelő felszerelés

Szerencsére ehhez a sporthoz - mint már említettük - nem kell sok minden. Mindenképpen szükséged lesz egy kényelmes, lehetőleg nem túl bő nadrágra, ami jól nyúlik, egy felsőre, ami jól vezeti a nedvességet, és egy jó minőségű jógamatracra.

Legyen rendszeres

Mint minden sportnál, itt is fontos, hogy legyen rendszeres, hiszen így érhetsz el vele bármiféle hatást is. Az elején tűzd ki, melyek azok a napok, amikor biztosan mozogsz, és ha jót akarsz magadnak, még az órát is határozd meg, ettől pedig csak akkor térj el, ha tényleg fontos dolgod adódik.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!

Ezeket olvastad már?

Forrásunk volt.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

3 napos mézeskalács-sajttorta

Egy igazi fűszeres karácsonyi finomság. A nevét azért kapta, mert a mézeskalácsok és a torta pihentetési ideje miatt 3 nap alatt készül el. Kóstoljátok meg! :)

Tejfölös-sajtos csirkecomb

A csirkecombot már előző este befűszerezhetjük, így az ízek jól átjárják a húst, másnap pedig csak a sütéssel kell majd foglalatoskodnunk. Én barna rizsből készült rizibizivel ...

Preckedli (diós linzer) cukorbetegeknek

Tálalás előtt szórjuk meg ízlés szerint poreritrittel, majd úgy kínáljuk. Száraz, hűvös helyen tárolva egy-két hétig is eláll, sőt minél tovább áll, annál finomabb, és omlósabb ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...