- Kevés csapadék esetén az örökzöldek is kiszáradhatnak, ezért fagymentes napokon öntözzük őket nagy mennyiségű vízzel!
- A kint teleltetett fagyérzékeny mediterrán növényeket takarjuk be! A károsodott részek tavasszal lemetszhetők.
- A sima, sötét kérgű fák törzse kihasadhat a nappali és éjszakai hőmérséklet nagy különbsége miatt, ezért védeni kell. Erre szolgálhat például a meszezés, a törzsvédő háló, vagy a hullámpapír-csíkkal való takarás.
- A terebélyes lombú örökzöldeket a hó- és jégnyomás károsíthatja. Kötözzük össze a koronát lazán, de erősen! Így enyhíthetjük a kárt.
- Az utak sózása károsítja a gyepet, ha beszivárog a talajba. Konyhasó helyett lehetőleg használjunk környezetbarát jégmentesítő anyagot! Ha erre nincs mód, és alapos öntözés után sem sikerül kimosni a felhalmozódott sót, vessük felül a területet!
- A gyepfelszínt rondító barna csomók lehetnek gyomfüvek, melyektől gyomirtó kezeléssel szabadulhatunk meg. Lehetnek azonban kifagyott gyepcsomók, ha kései vetés volt és a fű nem tudott megerősödni, vagy ha súlyos betegség, rovarkár érte.
- Hóolvadáskor a gyepfelszínen egérjáratokat találhatunk. Az ilyen területeket a tavaszi melegedéskor töltsük fel tápanyaggal, a komolyabb sérüléseket egyengessük el, felülvetéssel igazítsuk ki!
A témáról itt olvashatsz bővebben.