Teljesen új megvilágításban az újhagyma: így használd fel MINDEN részét húsvétkor

És most következzen egy extrém konyhai megoldás, amiről biztosan megoszlanak majd a vélemények: együk meg az újhagyma gyökerét(is)!

Kilószámra fogyasztjuk tavasszal – főleg húsvétkor – nagy részét azonban a kukába dobjuk ennek a zöldségnek. Gyökeres változást jelent majd a trükk, amivel az egész újhagymát felhasználhatjuk. Az izgalmas lépéssel több lesz az étel, és kevesebb a szemét.

Újhagyma-anatómia...bizony, még a gyökere is ehető!

Pazarló módon esszük legtöbben, pedig lehetséges az egész újhagymát felhasználni. És jelen esetben tényleg az EGÉSZ zöldségről van szó: a levelétől a gyökeréig hasznosítható, ezek mind alkalmasak emberi fogyasztásra.

Teljesen új megvilágításban az újhagyma: így edd meg MINDEN részét húsvétkor

Általában egyedül a zsenge fehér rész kerül a húsvéti asztalokra, és emiatt szinte a zöldség egyharmada a kukában landol. Ugyan tényleg a fehér szár a legkellemesebb a hagyma három része közül, ez nem jelenti, hogy a zöldjét és gyökerét ne tudnánk valamilyen módon főzéshez használni.

Zöld levelek

Az egyik legegyszerűbb dolog, amit a megmaradt zölddel tehetünk, hogy felhasználjuk főzéshez. Bármilyen húsos vagy zöldséges egytálétel készítésénél dobjuk az apróra vágott zöld leveleket a fazékba. Érdemes a vöröshagymával együtt az olajon megdinsztelni, hogy veszítsen valamennyit erősebb ízéből és kellemesen megpuhuljon. A kész szószos ételben diszkréten megbújik.

Krémlevesekben ügyesen elrejthetjük, a plusz hagymalevelektől friss, tavaszi íze lesz. A turmixolás miatt pedig senkinek nem fog feltűnni, hogy egy „mostoha” alapanyag került a tányérjukba.

Szintén jó megoldás, ha a fagyasztóba tesszük későbbi felhasználásra. Gyűjtsünk mellé más zöldségdarabokat is, és néhány hét múlva főzhetünk belőlük egy csodásan gazdag alaplevet.

A gyökér

A boltban vagy piacon vett újhagymacsokor végén mindig ott kígyóznak a gyökér hosszabb-rövidebb szálai. Első ránézésre nem tűnik úgy, hogy tudunk vele bármit is kezdeni. Azonban a látszat csal! A gyökér ugyanúgy fogyasztható, mint az újhagyma több része.

Az apró szálak enyhén hordozzák magukban a hagyma ízét, megfelelő módon elkészítve ropogós, meglepően különleges feltétként szolgálhatnak. Ha a felhasználásuk mellett döntünk, alaposan mossuk meg őket, hiszen általában marad köztük némi föld.

Az alapos megtisztítás után csupán annyi dolgunk van, hogy a szálakat olajban kisütjük, amíg aranybarna színt nem kapnak.

Tegyük levesekre, salátákba vagy szendvicsbe: tulajdonképpen bármihez jó lesz, ha ropogós kontrasztot akarunk elérni. Próbáljátok ki ezekkel a receptekkel:

Színes húsvéti saláta

Szeretnénk, ha valóban színes lenne a húsvéti asztal. Kaptunk kipróbálásra egy izgalmas magyar terméket, ez ihlette ezt a csodálatos fürjtojásos salátát. Ezzel könnyű lesz feldobni a ...

Ne féljünk idén húsvétkor az egész újhagymát használni, izgalmas kalandban lesz részünk!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Itt mindent megtalálsz, ami a tökéletes húsvéthoz kell:

Forrásunk volt

Legújabb receptek

3 napos mézeskalács-sajttorta

Egy igazi fűszeres karácsonyi finomság. A nevét azért kapta, mert a mézeskalácsok és a torta pihentetési ideje miatt 3 nap alatt készül el. Kóstoljátok meg! :)

Tejfölös-sajtos csirkecomb

A csirkecombot már előző este befűszerezhetjük, így az ízek jól átjárják a húst, másnap pedig csak a sütéssel kell majd foglalatoskodnunk. Én barna rizsből készült rizibizivel ...

Preckedli (diós linzer) cukorbetegeknek

Tálalás előtt szórjuk meg ízlés szerint poreritrittel, majd úgy kínáljuk. Száraz, hűvös helyen tárolva egy-két hétig is eláll, sőt minél tovább áll, annál finomabb, és omlósabb ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...