Milyen gyakran kellene lecserélnünk a zuhanyfüggönyt?

Az biztos, hogy nem érdemes megvárni, mire penészfoltos lesz az alja.

A fürdőszoba vitathatatlanul kritikus pont az otthonunkban takarítás-szempontból. Ebben a vizes helyiségben ugyanis nehéz fenntartani a tisztaságot, hiszen rendszeresen, gyakran használjuk, ráadásul a víz, valamint a pára miatt jobban kell tartanunk a baktériumok elszaporodásától is. A zuhanyfülkékben pedig a baktériumok, elhalt hámsejtek és társaik mellett a penész is könnyen megjelenik, hiszen szívesen tanyázik a sarkokban, valamint a nedves zuhanyfüggönyön.

Milyen gyakran kellene lecserélnünk a zuhanyfüggönyt?

A zuhanyfüggöny tisztaságának megőrzése tehát nem könnyű, mégis fontos feladat. De honnan tudhatjuk, hogy elég az alapos tisztítás vagy már megérett a függönyünk a cserére?

Milyen gyakran érdemes lecserélni a zuhanyfüggönyt?

Először is érdemes különbséget tenni a zuhanyfüggönyök, valamint a ritkábban használt betétek között. Míg az előbbiek általában dekorációs szerepet töltenek be, illetve arra használjuk őket, hogy privátabbá tegyék a zuhanyzás élményét, addig a gyakran átlátszó betéteket inkább csak praktikus szempontok miatt tesszük fel. Ezek ugyanis vízlepergetők, így betehetjük őket a kád vagy zuhanytálca belső részére, így megakadályozva, hogy a víz elárassza a fürdőnket.

Bármilyen megoldást is alkalmazunk, elsősorban arra az anyagra kell koncentrálnunk, ami közvetlenül beleér a kádunkba. És hogy mi az általános iránymutatás ezek cseréjére vonatkozóan? Nos, a legtöbb gyártó azt javasolja, hogy félévente szerezzünk be egy újat. Sőt, ha valamilyen autoimmun vagy krónikus betegségben szenvedünk, ez különösen fontos, és akár gyakrabban is cserélhetjük.

A megfelelő tisztítás kulcsfontosságú

Érthető, ha nem szeretnénk még gyakrabban cserélni a zuhanyfüggönyt, ehhez azonban ki kell alakítanunk egy tisztítási rutint a számára. Nézzük, milyen módszereket érdemes alkalmazni!

Az egyik a rendszeres mosás. Kétségtelen: még ha szorgalmasan tisztítjuk is a zuhanyfüggönyt, akkor is időnként ki kell cserélnünk, ennek ellenére a rendszeres tisztítás meghosszabbíthatja a függöny élettartamát. Normál használat mellett legalább havonta egyszer tisztítsuk meg alaposan, ha mosógépbe tehető, akkor bátran mossuk ki, illetve emellett időnként permetezzük be penészirtó szerrel is. Mielőtt visszaakasztanánk, hagyjuk teljesen megszáradni, máskülönben elősegítjük a penészgombák elterjedését!

Ha a fürdőszobánk fokozottan párás – például azért, mert nincs rajta ablak és nem szellőzik megfelelően –, akkor érdemes még gyakrabban tisztítani a zuhanyfüggönyt, és fokozottan ügyelni arra, hogy amennyire csak lehet, szárítsuk ki a visszaakasztás előtt. Ha pedig annyira párás közegben van, hogy szinte mindig nedves a felülete, fél év helyett három hónap után cseréljük le.

Cselekedjünk azonnal!

Amennyiben pedig minden igyekezetünk ellenére azt tapasztaljuk, hogy penészessé válik a függöny, azonnal cseréljük le! Ne csak a sötétkék, illetve fekete foltokat vegyük számításba, a penész akár rózsaszín, narancssárga és piros is lehet.

Forrásunk volt.


Még több otthoni tippet és trükköt leshetsz el innen:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Tartós árcsökkentés: 2021-es árakkal találkozhatsz az ALDI-ban

2024. november 21-től illetve 28-tól 57 közkedvelt zöldség, gyümölcs és friss hús árát tartósan csökkentettük, hogy valódi segítséget nyújtsunk a magyar családok számára. Az a célunk, hogy a mindennapi bevásárlást pénztárcabarátabbá tegyük – nemcsak az ünnepek előtt, hanem hosszabb távon is, hiszen a kedvező árak a karácsonyi szezon után is megmaradnak.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...