6 mutatós, páraimádó növény a fürdőszobánkba

A növények lassan átveszik az uralmat az otthonunk felett. Most a fürdőszobán a sor: itt az idő, hogy oázist varázsoljunk a zuhanyzó mellé – instant trópusi nyaralás, csak a megfelelő növényt kell kiválasztanunk hozzá.

Lehet, hogy a fürdőben kevesebb időt töltünk, mint az otthonunk többi pontján, ám ez nem jelenti azt, hogy ez a helyiség unalomra ítéltetett. Feldobhatjuk például egy-két szép virággal vagy páraimádó növénnyel, elvégre sokuk éppen a trópusokról érkezett, így imádják a nedves környezetet.

Hegyes csúcsú futóka

Ez a növény kimondottan hálás, még a kezdőkön sem tud kifogni, csak a háziállatokon, ugyanis kutyákra és macskákra nézve nagyon veszélyes. Páraimádó növényként azzal jelzi, ha nem elég nedves a levegő, hogy megbarnul a leveleinek hegye – ennek ellenére hagyjuk a földjét teljesen megszáradni két öntözés között. A hegyes csúcsú futóka bárhol jól érzi magát: lehet árnyékos és világos helyen is, csak ne tegyük ki közvetlen napfénynek.

Hegyes csúcsú futóka

Anyósnyelv

Az anyósnyelv az egyik legnépszerűbb beltéri növény. Inkább erős, de közvetett fényben érzi jól magát, bár az árnyékot sem veti meg. A lakás bármelyik pontjára, így a fürdőszobába is kitűnő választás lehet, hiszen a páratartalomra sem kényes. Bár képes virágba borulni, ne várjunk tőle sokat, hiszen megfelelő körülmények között is rejtély, hogy mikor hajlandó minket bimbóival megajándékozni. Locsoljuk rendszeresen, de mindig várjuk meg, amíg jól megszárad alatta a talaj, és a biztonság kedvéért a háziállatainktól is tartsuk távol.

Anyósnyelv

Bambusz

A pandák kedvence és a minimalista lakberendezés aduásza igazi fürdőszobai növény, hiszen akkor is jól érzi magát, ha egy vízzel teli vázában van. Nem fog reklamálni, ha alig éri fény, de azért igen, ha nem cseréljük rendszeresen a vizét, nem kap elég nitrogént, vagy nem tápláljuk a vizét műtrágyával, amit akár házilag is elkészíthetünk.

Bambusz

Vitorlavirág

Ez a gyönyörű, virágos trópusi növény tökéletes kiegészítője lehet a fürdőkádunk sarkának, ha sok közvetett napfény éri és nem hagyjuk, hogy kiszáradjon a földje. Ha megfelelően tartjuk, és elég tápanyagot adunk neki, akkor évente kétszer is hoz nekünk virágokat, amelyek sokáig ékesítik őt.

Vitorlásvirág

Bromélia

Ez a kis csoda a közepes vagy erős (de nem közvetlen) napfényt kedveli, ezért, ha nincs ablakunk a fürdőszobában, akkor jobb, ha másik helyet keresünk neki. Bár meglehetősen jól tolerálják a szárazságot, nem túl hálásak, ha megfeledkezünk a rendszeres locsolásról. Kimondottan szereti, ha időnként vízzel permetezzük a leveleit, ezért imádja, ha mellette fürdünk. Télen sárga, rózsaszín vagy vörös színekben pompázik, ilyenkor a virága heteken keresztül kitart.

Bromélia

Orchidea

Az orchideák kicsit nyűgösek, ha az öntözésről van szó, de annak ellenére, hogy a szárazabb (és kimondottan nekik szánt) talajt kedvelik, a párát imádják. Jól bírják a gyenge fényt is, de jobban érzik magukat, ha az ablakpárkányon illegethetik magukat – mi pedig gyönyörködhetünk bennük, hiszen több héten keresztül virágoznak.

Orchidea

Forrásaink voltak: via via és via


Még több növény itt:

Legújabb receptek

3 napos mézeskalács-sajttorta

Egy igazi fűszeres karácsonyi finomság. A nevét azért kapta, mert a mézeskalácsok és a torta pihentetési ideje miatt 3 nap alatt készül el. Kóstoljátok meg! :)

Tejfölös-sajtos csirkecomb

A csirkecombot már előző este befűszerezhetjük, így az ízek jól átjárják a húst, másnap pedig csak a sütéssel kell majd foglalatoskodnunk. Én barna rizsből készült rizibizivel ...

Preckedli (diós linzer) cukorbetegeknek

Tálalás előtt szórjuk meg ízlés szerint poreritrittel, majd úgy kínáljuk. Száraz, hűvös helyen tárolva egy-két hétig is eláll, sőt minél tovább áll, annál finomabb, és omlósabb ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...