Használjuk ki az idényt, és főzzünk zöldbabfőzeléket. Persze ne egy csirizkemény, lisztes ragut képzeljünk el, amikor indulunk a konyhába. Ha figyelembe vesszük a lenti szempontokat, a zöldbabfőzelékünk garantáltan olyan lesz, mint ahogy legszebb álmainkban elképzeltük.
Zsenge zöldséget vegyünk
Gyakran előfordul, hogy a főzés már a piacon vagy boltban kezdődik, és ez a zöldbabfőzelék esetében is száz százalékig igaz. Csak jó alappal lehet igazán finom ételeket alkotni, ezért figyeljünk oda, hogy milyen zöldséget veszünk.
Nyár van, vegyünk friss babot a főzelékhez, ne is gondoljunk a mirelit fajtára.
A nyári zöldség ugyanis sokkal zsengébb lesz, gyorsabban puhára tudjuk majd főzni, és nem is lesz olyan szálas. Szintén nagy előny, hogy nem kell a szétfőzés miatt aggódnunk, a friss zöldbabnak ugyanis elég nagyjából egy fél óra a fazékban.
Vágjuk egyformára a szárakat
Miután eltávolítottuk a végeket, és alaposan átmostuk a babot, a következő fontos lépés a darabolás lesz. Körülményes feladat, de megéri, ha egyforma darabokra vágjuk. Ezzel garantálhatjuk, hogy nem lesznek szétfőtt és kemény részek a főzelékben. Minden egységesen vajpuhára, omlósra fő majd a lábasban.
Pirítsuk le a fűszereket
A kombináció mindegy (mondjuk a borsot és a babérlevelet semmiképp ne hagyjuk el), a lényeg annyi, hogy az ízesítőket pirítsuk meg. Miután megfonnyasztottuk a hagymát és fokhagymát egy kevés olajon, adjuk a fazék tartalmához a fűszereket, majd egy percig pirítsuk őket, kis lángon.
Amennyiben használunk pirospaprikát, legyünk óvatosak, mert a forró olajban könnyen odakaphat.
Pároljuk elő a babot
A hagymák és fűszerek már a helyükön, a bab szépen, egyformára vágva várja a főzést. Borítsuk a hagymás alapra, és kezdjük el fedő alatt párolni. Ne öntsük rögtön nyakon a vízzel, inkább hagyjuk, hogy a saját gőzében puhuljon.
Nagyjából tíz perc elteltével már jöhet a víz. Inkább langyos legyen, mint jéghideg, ezzel nem állítjuk le a főzés folyamatát.
Ne főzzük túl sűrűre
A túlzott habarással bármilyen főzeléket elronthatunk: lisztes íze lesz az ételnek, és amikor kihűl, olyannyira besűrűsödik, hogy szinte beleragad az edénybe. Egy szó, mint száz: ne sűrítsük túl a zöldbabfőzeléket.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!
Ezeket a nyári recepteket mindenképpen próbáld ki idén: