A szakácskönyvek, a tévés főzőműsorok és a nagymama receptje is a száraz kenyérből készült töltelékre esküszik. Van egyáltalán valóságalapja ennek a mítosznak? Ha már sokszori nekifutásra sem sikerült úgy a tölteléked, ahogy szeretted volna, akkor eláruljuk, miért ne használj száraz kenyeret a csirkecomb megtöltéséhez.
Talán sokan nem is gondolnák, hogy a „kiszáradt” kenyér, igazából nem veszítette el a nedvességtartalmát. Ilyenkor a keményítőmolekulák kikristályosodnak, és ezért tűnik a kenyér száraznak és keménynek, ez az úgynevezett retrogradáció. Azt jelenti, hogy a pékáru nedvességtartalma ugyanaz, mint frissen, és éppen ezért könnyű elrontani a száraz kenyérből készült tölteléket. Ugyanis víz hozzáadásával már túl nagy lesz a nedvességtartalma, ami miatt a töltelék ízetlen lesz. A ruganyos állag helyett pedig egy ázott, szottyos tölteléket kapunk, ami se nem gusztusos, se nem jóízű.
Hiába adunk a száraz kenyérhez víz helyett alaplevet vagy fűszerezett folyadékot, nem lesz ízletes a végeredmény. Viszont van módja annak, hogy valóban száraz kenyérrel dolgozzunk. A sütőbe berakva a már nem friss kenyeret, ténylegesen ki tudjuk szárítani, és így már bátran lehet utána extra folyadékot hozzáadni. Mivel a sütés során a nedvesség elpárolog a kenyérből, így képes magába szívni a vizet is. A legjobb, ha apró darabokra tépkedjük a kenyeret, és 250 fokos sütőben sütjük 45 percen keresztül. Így még egy kis pirítósíz is felsejlik a töltelékben.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Ha máris nekifognál a csirkecomb elkészítésének: