A túlsúllyal mindenképpen foglalkoznunk kell, hiszen rengeteg problémát okozhat, ha nem megfelelő a BMI-nk. Vannak szakértők, akik egyenesen népbetegségnek tekintenek a problémára, hiszen már egyre többen érintettek a témában. Azonban még mindig rengeteg sztereotípia kering a túlsúlyos emberekről, ezeket szedtük most össze.
Csak egészségtelen ételeket esznek
Egy túlsúlyos ember csak és kizárólag gyorskaján, csokoládén és rántott ételeken él – rengetegen gondolják így. Pedig sokan nagyon egészségesen étkeznek, azonban nem találják a megfelelő mennyiséget, vagy más probléma áll a háttérben.
Elhízás=cukorbetegség
Sokan még mindig azt gondolják, hogy az elhízás egyet jelent a cukorbetegség kialakulásával, pedig ez nem feltétlen igaz. Persze a rajtunk lévő plusz kilók növelik a 2-es típusú cukorbetegség kialakulását, de ez nem törvényszerű. És akkor már azt a tévhitet is szeretnénk eloszlatni, hogy ez a betegség a vékony, illetve normál BMI-vel rendelkező nőket mindig elkerüli.
Biztosan pajzsmirigy-problémája van
Az emberek gyakran gondolják azt, hogy azért van ennyi elhízott ember, mert pajzsmirigy-problémájuk van, ami miatt nehezebben képesek leadni a feleslegüket. Pedig gyakran semmilyen szervi probléma nem áll a túlsúly hátterében.
Mind lusták
Sokan azt gondolják, hogy a túlsúlyos emberek egyáltalán nem mozognak, és lényegében a laptop vagy a tévé előtt töltik idejük nagy részét. Azonban ez sem feltétlen igaz, hiszen sokan nagyon aktív életet élnek túlsúllyal is. Túráznak, futnak, zumbáznak vagy jógáznak. Persze fokozottan kell figyelniük arra, hogy ne terheljék túl az ízületeiket!
Evészavaros
A másik óriási tévhit, hogy egy kövér embernek biztosan valamilyen evészavara van. Persze az érzelmi evés nagyon sok kárt tud okozni, természetesen elhízást is, de sok olyan érzelmi evő van, aki nem küzd túlsúllyal.
Nincs önbizalmuk
Rengeteg önbizalomhiányos ember van, aki egyáltalán nem küzd túlsúllyal, sőt. Az elhízás és az önbizalomhiány nem jár mindig kéz a kézben. Az önbizalmunk nem (csak) a külsőnkből fakad, hanem belülről, amit persze befolyásol a külsőnk is, de nem az határoz meg minket.
Amik viszont igazak az elhízásról: