Nincs is szomorúbb látvány egy tál összeesett, kissé szétfolyt tejszínhabnál. Gyakori probléma lehet ez: előre felvertük a tejszínt, és hosszabb ideig állni hagytuk a pulton, netán bent a hűtőben, amíg mással foglalkoztunk. Sajnos ebből az állapotból már nagyon nehéz visszahozni a tejszínhabot, ezért érdemes még a készítés során tenni valamit azért, hogy akár órákkal később is légies és stabil maradjon.
Extra hozzávalók
A tejszínhab stabilizálását elősegítő módszerek két nagy kategóriába esnek: javíthatunk az állagon valamilyen plusz alapanyag hozzáadásával, általában még a keverés előtt. Vagy nem teszünk bele semmi mást a tejszínbe, csupán a felverés technikáján változtatunk valamit.
A stabil tejszínhab egyik legbiztosabb módszere a zselatin használata.
Sütemények és desszertek készítésénél amúgy is gyakori szereplő, a cukrászatban is sokszor használják. Ahogy képes krémeket megóvni a széteséstől, ugyanúgy meg tudja tenni ezt a tejszínhabbal is. Mielőtt hozzáadjuk, egy kevés vízben oldjuk fel, majd folyamatos keverés mellett csorgassuk a félig felvert habhoz.
Szintén csodákat érhetünk el a keményítővel. Ahhoz, hogy megszabaduljunk a csomóktól, először keverjük el porcukorral a keményítőt, majd adjuk a tejszín egy részéhez, és forraljuk fel (ne főzzük). Hűtsük ki teljesen, és adjuk fokozatosan a maradék tejszínhez, amikor az már kezd habbá válni, de még nem teljesen kemény.
Hasonló eredményhez vezet, ha egy kevés tejfölt, görög joghurtot vagy krémsajtot adunk a tejszínhez, és azzal együtt verjük habbá. Mivel ezek a tejtermékek általában zsírosabbak, mint a tejszín, segítenek hosszabb ideig megtartani a nagy fáradsággal belekevert levegőt, tartósabb lesz a hab könnyed állaga.
Ügyes technikák
Egy másik utat választva, különböző extrák hozzáadása nélkül is elérhetjük a célunkat. Ehhez csupán a klasszikus tejszínhab-felverés technikáján kell változtatnunk.
A kézi mixerről váltsunk botmixerre vagy késes aprítóra, ezek ugyanis erősebb, tartósabb habot hoznak létre a tejszínből. Azonban vigyázzunk, sokkal gyorsabban elvégzik a feladatot, és ha nem figyelünk oda akár csak egy pillanatig, vaj lesz a tejszínünkből.
Elvileg az is segít, ha egy tál helyett sűrű szűrőben tároljuk a habot. Érdemes alátenni valamit, hogy ha netán elkezdene csöpögni, ne a pult legyen tiszta ragacs.
Ha utólagos megoldást keresünk, a hűtőben tárolt tejszínhabot felhasználás előtt egy kézi habverővel keverjük át, ezzel újra erős szerkezetet adhatunk neki. Nem kell túlzásba vinni, néhány mozdulattal letudhatjuk a dolgot, és a hab visszanyeri régi fényét.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!
Konyhai trükkök, amiktől egyszerűbb az élet: