Az elhasznált teafilter legtöbbször a kukában köt ki, miután jól kipihente magát a csésze mellett. Pedig nem érdemes kidobni, hiszen rengeteg helyen tudod újrahasznosítani. Máris mutatjuk, hol és hogyan jöhet jól egy kiáztatott fekete- vagy zöldteafilter.
Szagtalanít
Remek szagtalanító, így kapóra jöhet, ha hagymát vagy fokhagymát pucoltál, hallal dolgoztál, vagy takarítás után vegyszerszagú maradt a kezed. Csupán annyi a dolgod, hogy jól átdörzsölöd vele a kezdet, majd kezet mosol meleg vízzel és szappannal.
Fényesít
Ha nem vagy nagy híve a vegyszereknek, akkor cseréld le a különböző fabútorápolókat használt teafilterből készült folyadékra. Ezzel nemcsak a teafilternek adsz új életet, de a bútoraidnak is.!
A kétszer kifőzött teában megtalálható úgynevezett tannin extra fényt ad a bútornak és fadekorációknak. Bútorok tisztításánál végső simításként: 4 liter fövővízbe tégy 5-10 használt teafiltert. Töröld át a bútorokat a kapott teával átitatott tiszta ronggyal.
Táplál
Nemcsak a kávézacc tesz jót a növényeidnek, de a teafilter is, hiszen az utóbbi is nagyon hasznos tápanyagokat tartalmaz a zöldjeid számára. A tea kevésbé savas, mint a kávé, így a nem túl savas talajt kedvelő növények belső táplálására alkalmas. Virágöntözés előtt öntsd egy használt teafilter tartalmát az öntözőbe.
Széppé teszi a bőröd
Az elhasznált filterekben található teából készíthetsz magadnak házi bőrradírt. Bonts ki a filtert, tedd a tartalmát egy tálba, adj hozzá legalább egy teáskanálnyi mézet, és alaposan keverd össze az egészet. Ezután körkörös mozdulatokkal vidd fel az arcodra a masszát, hagyd 5 percig hatni, majd mosd le.
Zsiradék eltüntetése
Sehogy sem tudod eltüntetni az edények belsejéből a makacs foltokat, és nem szeretnél erős vegyszereket használni? Akkor a teafilter segít a problémádon: engedd tele meleg vízzel az edényt, és áztass bele egy használt teafiltert körülbelül 20 percre.
Még több háztartási trükk: