Egy-egy hasznos tárolási tipp segíthet jócskán meghosszabbítani az élelmiszerek és főtt ételek élettartamát: különösen jól jöhet ez húsvét alkalmával, amikor a sonkát, kalácsot és hidegtálakat több napig is frissen kell tartanunk valahogy. Az elszíneződés, kiszáradás és megfonnyadás elkerülése érdekében vessük be az alábbi tárolási tippeket, legyen mind a négy napon friss és zamatos az ünnep!
Az idényzöldségeket tedd papírzacskóba
Tele van a húsvéti asztal retekkel, salátával és újhagymával: ezek a zsenge zöldségek a tavasz éledező ízét hordozzák, azonban nem ez az egyetlen tulajdonság, amelyen osztoznak a kikelettel. Sajnos ugyanolyan „törékenyek”, jobban ki vannak téve az enyészetnek, magyarán gyorsan megfonnyadnak.
Ahhoz, hogy ezt elkerüljük, tároljuk a zöldségeket papírzacskóban, a hűtő fiókos részében – ez a hideg és párás környezet lesz számukra a legideálisabb.
A majonézes salátákat tárold dobozban
A majonézes saláták tárolása nem a legegyszerűbb feladat: a leghatékonyabb és leginkább környezettudatos módszert egy légmentesen zárható doboz jelentheti, ebben ugyanis úgy tárolhatjuk, akár hosszabb ideig is a salátákat, hogy azok nem veszítenek krémes állagukból és nem vesznek át kellemetlen szagokat sem a hűtőben.
Minden étkezésnél tálaljunk egy kisebb adagot, majd zárjuk vissza a salátákat a respektív dobozaikba.
Készíts kisebb hidegtálakat
Nemcsak a salátákból érdemes kisebb adagokat tálalni, hanem a különböző sajt- és sonkatekercsekből, töltött tojásokból és zöldségekből. És ugyan a hidegtálak tényleg jól mutatnak nagyban, díszesen prezentálva, frissességi szempontból nem a legelőnyösebb ez a tálalási formátum.
A különböző elemeket tároljuk zárható dobozban és csak akkor egészítsük ki salátákkal és friss zöldségekkel, amikor tálalunk.
Hagyd a sonkát a levében
Ha a készre főtt sonkát előre felvágjuk, a vékony szeletek könnyen kiszáradnak, ha egyszerűen egy tálon hagyjuk őket, sőt, akár el is színeződhetnek az oxidálódás miatt.
Annak érdekében, hogy a hús állaga, színe és minősége is megmaradjon, mindig csak egy részét vágjuk fel, a többit tegyük vissza a sonkaleves fazékba.
Ne vágd fel előre a kalácsot
A szépen fonott péktermékről se feledkezzünk meg: ha minden étkezéshez (legyen az reggeli, ebéd vagy uzsonna) azt szeretnénk, hogy frissen és puhán érkezzen az asztalra a kalács, csak előtte szeleteljünk fel egy darabot. A kalács vágott végét pedig védjük szorosan rácsavart alufóliával. Szintén jobb, ha a fonott szépséget hűvös, száraz, napfénytől védett helyen tároljuk.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Még több hasznos tipp húsvétra, amitől teljes lesz az ünnep: