Egy nagyon gyors vacsora alapja lehet a boltban megvásárolt, előre elkészített, vákuumcsomagolt gnocchi. A legtöbb konyhában ez valószínűleg a tészta megfőzését és egy paradicsomszósz elkészítését jelenti, ebből egy klasszikus, jól ismert fogás születik, ami lássuk be, egy kissé unalmas. Ahhoz, hogy ne hagyjon maga után kívánnivalót a gnocchi, a forralás helyett válasszuk a sütés módszerét. Készen állunk?
Gnocchit a sütőben?
A száraztésztákkal ellentétben a bolti gnocchi önmagában is olyan puha állagú, hogy nem kizárólag vízben lehet elkészíteni. Ha betennék egy spagettit a sütőbe, csak még jobban kiszáradna. A gnocchi azonban teljes átváltozáson megy keresztül, ha víz helyett a „tűzbe” tesszük.
Kívülről ropogós lesz, belül pedig a megszokott puha állag vár minket, amikor beleharapunk.
A lassan áradó hő és az olaj kettőse egy teljesen új ételt csinál a tésztából, nem lesz olyan gumiszerű és nyálkás, mint amikor kimerjük a főzővízből. A sütés után ugyanúgy összekeverhetjük valamilyen szósszal, a különbség csak az isteni ropogós külső lesz.
Serpenyő vagy tepsi
Két út közül választhatunk: a sütő lassú hője és a határozottabb serpenyős módszer nagyjából mind ugyanazt az eredményt éri el. Annyi a különbség, hogy a tűzhelyen valószínűleg gyorsabban végzünk a gnocchi pirításával, mint egy tepsin.
A sütős módszerhez egy tálban forgassuk össze a nyers tésztát pár evőkanál olajjal, sóval, borssal és tetszőleges fűszerekkel. Terítsük el a tepsin, majd süssük 180℃-on, 25-30 percig.
Ha a serpenyőt választjuk, hevítsünk hasonló mennyiségű olajat, amin utána pirítsuk körbe alaposan a gnocchit. A fokhagymát és az érzékenyebb fűszereket csak a végén adjuk hozzá, nehogy megégjenek.
Fűszerezés és kiegészítés
És hogy mihez kezdjünk a fantasztikusan ropogós gnocchinkkal? Készíthetünk hozzá egy hagyományos tésztaszószt (tejszíneset, paradicsomosat vagy zöldségeset), azonban ehhez a különleges tésztához inkább egy különleges szósz dukál.
Ehhez dobjunk a tepsibe vagy a serpenyőbe néhány marék koktélparadicsomot: ezek a tésztával együtt fognak teljesen szétfőni, és úgy kapunk szószt a fogásunkhoz, hogy nem is kell bepiszkolnunk egy másik edényt.
Amikor a gnocchi és a paradicsom is megsült, keverjük össze az egészet, szórjuk tele sajttal, és már készen is van a nem hétköznapi tésztaételünk. Ha megkóstoljuk, rá fogunk jönni, hogy a sült gnocchinál jobb tényleg nincsen.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!
Ezeket a különleges ételeket is készítsd el: