Így válaszd a leggyorsabb kasszát bevásárláskor – Ezzel lecsökkentheted a várakozást

Még ha szeretünk is bevásárolni, valószínűleg nem vagyunk oda azért, hogy hosszú sorokban álljunk a fizetésnél. Éppen ezért olyan bosszantó, hogy úgy tűnik, valahogy mindig a legrosszabb sort választjuk.

De mi lenne, ha léteznének olyan stratégiák, amelyek minden esetben segítenek kiválasztani a leggyorsabb sort a nagybevásárláskor? Nos, a helyzet az, hogy egy kis megfigyelőkészséggel már alkalmazhatjuk az alábbi ötleteket – sőt, ha van hozzá affinitásunk, egy kis matematikát is bevethetünk a cél érdekében.

Ezzel lecsökkentheted a várakozást: így válaszd a leggyorsabb kasszát a bevásárláskor

Ne az emberek számát vegyük alapul!

Tegyük fel, hogy két sor közül választhatunk: az egyikben két ember áll, a másikban öt. Szinte biztos, hogy az előbbit választanánk, pedig ez nem feltétlenül jó ötlet. Mielőtt beállnánk a rövidebb sorba, inkább nézzük meg, hogy milyen a többi vásárló kosara! Lehet, hogy a két embernél összesen több áru van, mint a másik sorban álló öt embernél. Válasszunk tehát inkább a kosarak tartalma alapján!

És itt sem csak a mennyiséget érdemes megnézni, hanem azt is, hogy mit vesznek. Ugyanis ha valaki csak olyan termékeket tett a kosarába, amiket a pénztárosnak le is kell mérnie, már meg is növelte a várakozási időnket, hiszen a méricskéléssel elég sok baj van – különösen akkor, ha például új a pénztáros, és még nem tudja magabiztosan a termékek kódjait. Nem árt tehát szem előtt tartani, hogy míg a pénztáros másodpercenként egy vonalkóddal ellátott terméket tud kezelni, addig a mérlegelős dolgok hat-hét másodpercet is igénybe vehetnek.

Bevethetjük a matekot is!

Láthatjuk, hogy már egy gyors pillantás is segít közelebb kerülni az igazsághoz, de ha biztosra szeretnének menni, akkor számolgathatunk is egy kicsit a fent megadott támpontok szerint.

Az első lépés, hogy megnézzük a vonalkódos és a mérlegelendő termékek arányát a kosarakban! Minden nem vonalkóddal ellátott termék esetében szorozzuk meg a várakozási időt a fenti számok alapján! De nézzünk is meg erre egy példát!

Tegyük fel, hogy két sor közül kell választani, és mindkét sorban egy-egy ember áll. Az A sorban lévő személy kosarában körülbelül 30 termék van, és ebből 15-öt mérlegelni kell. Ez körülbelül 15 másodperc a vonalkódos áruknak. Ezután szorozzuk meg a 15 nem vonalkódos terméket héttel, mivel azok egyenként körülbelül hét másodpercet vesznek igénybe, így összesen 105 másodperc lesz. Ha összeadjuk a vonalkódos és nem vonalkódos áruk kezelésének teljes idejét, akkor ennek a kosárnak a kezelése valószínűleg körülbelül 120 másodpercig, vagyis két percig tart majd. A B sorban ugyanakkor az előttünk lévő személy kosarában körülbelül 50 termék van, de ebből csak öt igényel mérlegelést. Ugyanezt a módszert alkalmazva ennek a kosárnak a kezelése körülbelül 80 másodpercet vesz majd igénybe, annak ellenére, hogy sokkal több termék van benne, mint a másikéban.

Figyeljünk a pénztárosokra is!

Bár biztosan mindenki szereti, ha a pénztáros kedves és barátságos, amikor éppen sietnénk, nem a legjobb választás ilyen ember sorába állni. Mielőtt tehát választunk, nézzük meg, hogy mennyire beszédesek az eladók!

Gondoljuk újra az önkiszolgáló pénztár használatát!

Van, hogy nincs más választásunk, csak az önkiszolgáló pénztár használata. Azonban ha van választási lehetőségünk, gondoljuk meg kétszer, mielőtt beállunk ebbe a sorba, hacsak nem nagyon rövid, és nincs sok szabad kassza. Az önkiszolgálás ugyanis csak a legritkább esetekben gyorsabb a hagyományos pénztárosoknál. Nem árt észben tartani, hogy a vásárlók jellemzően tízszer lassabban szkennelnek, mint a profik.

Plusz egy tipp

Végül, de nem utolsósorban azt is érdemes tudni, hogy a legtöbb vásárló a középső sorokra fókuszál, ami azt jelenti, hogy a szélső sorok általában egyik üzletben sem annyira zsúfoltak.

Forrásunk volt.


Még több tipp itt:

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Ezért a 12 magyar ételért vannak oda az amerikaiak

A világhírű amerikai magazin, a Food & Wine górcső alá vette a magyar ételeket, és összeállított egy listát. Vannak köztük közönségkedvencek, de olyan is akad, amelyet furcsának találtak, és ezért emeltek ki. Lássuk, mely magyaros ételekről van szó!

Itt a válasz, miért kínálnak vizet a kávé mellé: ez...

A kávézóban és cukrászdában rendelt kávé mellé szinte mindig érkezik egy kis pohár víz is. Sokan gondolják úgy, hogy mindez a kávé vízhajtó hatása miatt jár a rendelt ital mellé, ami a koffeines ital elfogyasztása után tesz jó szolgálatot. De valójában teljesen másról van szó.