4 tanács, amivel idén nyáron sokkal finomabb saslikot süthetsz a grillen

A saslik sokszínű és látványos része lehet a grillpartinak. Ezért is olyan lehangoló, amikor nem úgy sikerül, ahogy azt szerettük volna. Ahhoz, hogy mindig tökéletesen átsült, szaftos nyársak kerüljenek az asztalra, tartsuk be a lenti szabályokat.

Mind ismerjük a saslikot: hús és zöldségek egymás után felszúrva egy nyárson. Egyszerű, igaz? Nincs rajta mit elrontani. Vagy mégis lenne? Biztosan került már olyan elénk egy nyári grillezésen, amin nyers maradt egy zöldség, esetleg túlsült és rágós lett egy kocka hús. Ha történt már ilyen, felejtsük is el gyorsan: következnek a tökéletes saslik alapszabályai.

4 tanács, amivel idén nyáron sokkal finomabb saslikot süthetsz a grillen

Minden legyen külön nyárson

Gyakori hiba, amit mégis mindannyian újra és újra elkövetünk, hogy különböző zöldségeket és húsokat zsúfolunk egy nyársra. Persze jobban néz ki egy ilyen színes, változatos saslik, de mégis ez a technika az oka, hogy nyers marad valami.

Mivel minden zöldségnek (a húsnak pedig főleg) más az elkészítési ideje, szinte garantált, hogy egyszerre lesznek alul- és túlsült darabok a saslikon.

Kerüljük el ezt azzal, hogy egy nyársra tesszük az ugyanolyan alapanyagokat. Persze, ezzel veszítünk a grillnyársak esztétikumából, de inkább legyen istenien finom az étel, mint látványos, nem?

Használjunk zsírosabb húst

Nem mindegy, milyen húst húzunk a saslikra: ami nem olyan zsíros, nehezebben sül majd a tűzön. Ráadásul az ilyen húsok hajlamosak a kiszáradásra is, nem lesznek olyan szaftosak.

Használjunk például kicsontozott csirkecombot (bőr nélkül), marhaoldalast vagy sertéstarját.

Hosszabb pácolási idő

Egy ízletes saslik titka a pácolás, de nem akármilyen pácolásról van szó. Minél hosszabban hagyjuk marinálódni a húst, annál szaftosabb, aromásabb lesz. Ráadásul gyorsabban át is sül majd.

Főleg akkor növeljük a pácolás idejét, ha mégis úgy döntöttünk, hogy szárazabb hússal fogunk dolgozni. Akár egy éjszakára is bent hagyhatjuk a hűtőben, hadd szívjon magába minél több ízt.

Ez a szabály nem vonatkozik a halra és más tengeri állatokra. Ezek szerkezete ugyanis romlik, ha túl hosszan érintkeznek savas alapanyagokkal (pl. ecet, citromlé). Csak pár perc, maximum fél óra kell nekik.

A zöldségek is kapjanak pácot

És ha már a pácolásról van szó, a zöldségeket is ugyanúgy kitehetjük ennek a procedúrának, mint a húst. Például az olyan „szivacsos” zöldségek, mint a padlizsán vagy a gomba képesek rengeteg aromát felvenni ilyen módon. Sőt, akár sütés után is marinálhatjuk őket.

A fenti lépések betartásával garantáltan szaftosabb, ízletesebb saslikokat készíthetünk. Tálaljuk őket frissen, melegen, salátákkal, ropogós kenyérrel és gazdag öntetekkel.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Még több ötlet a grillezéshez:

Forrásunk volt

Címlapról ajánljuk