A sárgadinnye-tárolás 4 kimondatlan szabálya

Ritkán kerül előtérbe, mégis igen fontos beszélni a sárgadinnye tárolásáról: hiszen, ha már egyszer ügyesen kiválasztottuk a boltban a legízesebbet, érdemes meg is őriznünk a gyümölcsöt ilyen formájában. Nézzük, hogyan lehetséges ez!

Minden gyümölcsnek más és más igényei vannak a tárolás terén: van, amelyik a szobahőt szereti, míg mások a kifejezett hideget, levegőnek kitettséget vagy attól teljes elzártságot. A sárgadinnye inkább sorolható a kényesebb egyedek közé, bár szerencsére, ha odafigyelünk az alábbi szabályokra, és fejben tartjuk őket, egyszerűen megúszhatjuk a gyümölcs tárolását. Lássuk, mik a sárgadinnye igényei!

A sárgadinnye-tárolás 4 kimondatlan szabálya

Felvágásig lakhat hűtőn kívül

Amíg bele nem hasítunk egy késsel, a sárgadinnyét tárolhatjuk hűtőn kívül is, lehetőleg egy hűvösebb, fénytől védett, levegős helyen. Itt 2-3 napig kibírja majd anélkül, hogy romlásnak indulna.

Persze, ha szeretnénk jól behűtve fogyasztani a gyümölcshúst, már jó előre betehetjük a dinnyénket a hűtőszekrénybe, például a zöldséges fiókba.

Legegyszerűbb sárgadinnyesorbet

A fagylaltgépet ebben a receptben egy roppant egyszerű konyhai eszköz helyettesíti: a botmixer. A sorbet készítése során többször is bevetjük majd, hogy elérjük a lehető legkrémesebb, ...

A héj és a magok maradjanak

Nem érdemes előre megtisztítani a sárgadinnyét, mert az gyorsabb romláshoz vezethet. Mind a héj, mind a magok segíthetnek a gyümölcshús megvédésében – éppen ezért mindig csak annyit hámozzunk meg a gyümölcsből, amennyit el fogunk fogyasztani.

Amikor először felvágjuk a dinnyét, az egyik felét magozzuk ki, majd vágjunk le belőle annyi gerezdet, amennyire szükségünk lesz, ezeket pedig hámozzuk meg. Minden maradék dinnyét tegyünk vissza a hűtőbe, becsomagolva.

Védekezzünk fóliával

Igen, a gyümölcsdarabokat ne csak úgy pőrén tegyük a hidegre, ugyanis a dinnye gyümölcshúsa nagyon érzékeny a körülötte lévő illatokra, szagokra, azokat könnyen átveszi. A legjobb, ha alufóliával vagy frissentartó fóliával fedjük le a vágott részeket a gyümölcsön.

A dobozos tárolás hátrányai

Persze azt is választhatnánk, hogy már a megvágás után rögtön megtisztítjuk és felkockázzuk az egész gyümölcsöt, a kockákat pedig utána dobozba zárva tároljuk a hűtőben. Ez akkor lehet jó megoldás, ha még aznap vagy maximum másnap elfogyasztjuk az összes dinnyét.

Azonban ennél hosszabb ideig ne dobozoljuk a gyümölcsöt, mert a zárt térben levet ereszt, és idő előtt elkezd erjedni, majd penészedni.

Görög gyümölcsleves

Ezt a receptet attól a szakácsomtól tanultam, aki a sült banán narancsmártással kreációmat ihlette. Lajos, mint azt már leírtam, a végletekig lusta volt, nem csoda, ha ragadtak rá a ...

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


További hasznos konyhai tippekért kattints ide:

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...