Egy meglepő eszköz kell az igazán omlós linzerhez

Biztos sokan ismerjük azt a klasszikus túrós-kakaós linzert, aminek különlegessége a tészta reszelésében rejlik. Ez a fantasztikus technika adja a sütemény utánozhatatlan állagát, amit kóstolva felmerülhet bennünk a kérdés: miért nem használjuk ezt többször?

A reszelt sütemények egy igazán egyedi helyet foglalnak el a cukrásztermékek világában. Ugyan a technika nem alkalmazató mindenhol, csupán bizonyos tésztáknál, ezekben az esetekben rengeteget képes adni az elkészített édességnek. Egy sokkal omlósabb és látványosabb végeredményt érhetünk el, ha a hagyományos technikák helyett a reszelt sütemények módszerét alkalmazzuk.

Egy meglepő eszköz kell az igazán omlós linzerhez

Miért jobb reszelni?

Az omlós tésztával készülő sütemények esetében gyakran jelentkező probléma a túldolgozás. Ilyenkor a linzer veszít omlósságából, nem porhanyós és lemezes, hanem rágós, kemény és kellemetlen lesz.

Azért járunk jól a reszeléssel, mert így csökkentjük az esélyt a túldolgozásra, a süteményünk garantáltan omlósabb marad.

Ha a tészta gyúrásánál elég gyorsak és határozottak voltunk, a sütemény összeállítása már gyerekjáték lesz a reszelős módszerrel. A sodrófa ugyanis sokat árthat a tésztának, ezzel szemben a reszelő szinte semmit.

Plusz előnye a reszelésnek, hogy az apró szálak nem egy masszív, nehéz réteggé, hanem légies, porhanyós tésztává sülnek, amibe élmény lesz beleharapni.

Milyen süteményeknél használhatjuk?

Elsősorban a vajas tésztájú linzerek és más omlós sütemények esetében fordulhatunk a reszelőhöz. Nyilván az olyan aprósüteményeknél (pl. isler) nem működik, ahol kisméretű és speciális alakú formákat kell a tésztából kiszúrnunk.

A tepsiben készülő, valamilyen krémmel vagy lekvárral, esetleg friss gyümölccsel rétegelt sütemények készítésénél lesz nyerő a reszelős technika, mivel itt nem olyan fontos a forma (a tepsiben úgyis egybesül az egész), a hangsúly inkább a szeletelhetőségen van.

Mire figyeljünk, hogy tényleg jó legyen?

Az első és legfontosabb dolog a pihentetés. A begyúrt tésztát először hűtőbe vagy mélyhűtőbe kell tennünk, amíg olyan szilárd nem lesz, hogy le lehessen reszelni. Amennyiben ezt a lépést kihagyjuk, és puhán kezdjük el reszelni a tésztát, a fele rá fog ragadni az eszközre, és a csíkok sem lesznek olyan szépek, egyformák.

A tepsit érdemes enyhén kivajazni: azonban ne vigyük túlzásba, mivel a tésztánk önmagában is vajas, nem annyira hajlamos a leragadásra.

Amire szintén figyeljünk: semmiképpen ne nyomjuk bele az edénybe a reszelt tésztát. Az alsó réteg közvetlenül a tepsibe megy, és ilyenkor elfoghat minket a vágy, hogy elegyengessük. Álljunk ellen a kísértésnek, ugyanis ezzel a reszelt tészta legfőbb előnyét, a különleges szerkezetét szüntetnénk meg.

A tölteléket óvatosan tegyük az első réteg tésztára, minél kevesebb lenyomkodással.

A felső tésztaréteget pedig érdemes nem közvetlenül az edénybe, hanem egy külön tálra vagy tálcára reszelni, majd kézzel egyenletesen rászórni a süteményre.

Ha mindent így csinálunk, a megsült linzerünk nemcsak jóval omlósabb lesz, de izgalmasabb külsőt is vesz fel, és már csak egy alapos porcukros szórást igényel, hogy még szebb legyen.

Omlós epres lepény

Ennek a sütinek pofon egyszerű az elkészítése, nemcsak eperrel, hanem akár málnával, szederrel, áfonyával is finom lehet. De ha még gyorsabban szeretnénk elkészíteni, csak kapjuk elő a ...

Forrásunk volt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Isteni sütemények és desszertek, végtelenül egyszerűen:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Receptverseny

MUM, de jó! Bosch Ünnepváró Receptverseny indul

Van egy ünnepi recepted, aminek az elkészítéséhez több konyhai eszközt is használsz? Minél izgalmasabb a folyamata, annál nagyobb az esélyed, hogy nyerj egy Bosch konyhai robotgépet a most induló receptversenyünkön, görgess, és nézd meg a részleteket!

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...