A palacsintatészta bekeverése egy olyan feladat, amire mindenkinek más házi megoldása van. Nagymamáktól örökölt tippek, internetről ellesett cselek: ezeket sorra bevetjük annak érdekében, hogy tökéletesen sima, csomómentes masszát önthessünk a serpenyőbe. Nos (amennyiben nyitottak vagyunk rá), ez a lista most egy újabb kis trükkel bővül, új módszert sajátíthatunk el a tökéletes palacsintatészta érdekében.
Egy sokszínű konyhai eszköz
A módszer főszereplője pedig nem más, mint a turmixgép. Már biztosan eddig is sok mindenre használtuk a konyhában, a reggeli turmixoktól a krémlevesekig. Szélesítsük tovább a konyhai gép repertoárját: keverjünk benne palacsintatésztát!
A csomók ellen ugyanis a legjobb dolog, amit bevethetünk, az egy gép ereje. Nem kell mindkét kezünket lefárasztani kézi habverővel vagy szitán átpasszírozással, egyszerűen egy gombot kell megnyomnunk.
A turmixgépben a lisztnek esélye sem lesz csomókat alkotni, ugyanis a késekkel teljesen sima tésztát hozunk létre.
Nem lesz baja a masszának?
Nem kell semmi miatt aggódnunk, a turmixgép nem fogja tönkretenni a masszánkat. Mivel gyorsan és hatékonyan dolgozik, szinte pár pillanat alatt egy kész palacsintatésztánk lesz, amit azonnal használhatunk.
A túlkeverés problémáját is elfelejthetjük: ugyan a gépi módszerben több erő van, mint a kéziben, de a tésztát sokkal kevesebb ideig dolgozzuk. A palacsinta esetében a gluténszálaknak közepesen erősnek kell lenniük, épp annyira, hogy a kisült palacsinták egyben maradjanak, de ne legyenek rágósak, mint egy kenyér. Ezt a szintet turmixgépben lehetetlen nem eltalálni.
Hogyan keverjük be a tésztát?
Persze nem mindegy, mit és mikor teszünk a gépbe. Alulra menjenek a folyékony hozzávalók, majd rá a szárazak. Először a tojás, tej és a zsiradék (ha vajat használunk, olvasszuk fel, majd hűtsük le, nehogy megfőzze a nyers tojásokat), illetve a cukor és az ízesítők (vanília, citrom) kerüljenek a turmixba.
Ezeket kövesse a liszt és a sütőpor, szódabikarbóna illetve a só. Ha minden benne van, elindíthatjuk a gépet, először közepes fokozaton. Figyeljünk arra is, hogy ne töltsük túl a tartályt, mert akkor nem tudjuk majd alaposan elkeverni a tésztát.
Szintén fontos, hogy amennyiben használunk szódavizet, azt ne adjuk hozzá a turmixhoz. Mivel a szódát a buborékjai miatt használjuk, nem lenne értelme egy agresszív gépbe tenni, hiszen ez kikeverné belőle az összes szén-dioxidot. A vizet majd a kész masszához keverjük hozzá, kézzel.
Ha kellően csomómentesre dolgoztuk a palacsintatésztánkat a turmixban, hagyjuk a tartályban, és ott keverjük hozzá a szódát. Ugyanis itt mutatkozik meg a turmix újabb nagy előnye: a tartályból rögtön a serpenyőbe önthetjük a masszát, ezzel is könnyebbé és gyorsabbá téve az amúgy kissé macerás folyamatot.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!
Konyhai praktikák, amiktől könnyebb az élet: