Palacsintát eszünk édesen és sósan is, megannyi töltelékkel, azonban ahhoz, hogy egymás után tömhessük a felcsavart finomságokat, több dolog is kell. Először egy megbízható recept, majd némi idő, és végül egy-két trükk a tarsolyban. Ezekkel biztosan tökéletes lesz a kisült halom palacsinta, jegyezzük meg mindegyiket.
Szitáld át a lisztet
A csomós palacsintatészta sokat ronthat az élményen, mert így maradnak száraz gombócok a masszában, amelyek sütés után sem tűnnek el. Ahhoz, hogy ezt a kellemetlenséget elkerüljük, szitáljuk át a lisztet.
Ezután jöjjön a többi nedves hozzávaló: ha ez a sorrendet követjük, csökkenthetjük a csomók kialakulásának esélyét.
Turmixolj
Egy még biztosabb módszer a csomók ellen az, ha botmixert vagy turmixgépet bevetünk a keverés közben. A szóda kivételével minden hozzávalót keverjünk össze egy tálban, majd dolgozzuk el botmixerrel is.
Alternatív megoldásként tegyük az összes alapanyagot (mínusz a szódát) a turmixgép kelyhébe, és ott keverjük csomómentesre a masszát.
Külön add hozzá a szódát
A szóda azért szerepel egyes palacsintareceptekben, mert légiesebb, könnyebb, buborékosabb lesz tőle a tészta. Azonban ahhoz, hogy ezt az állagot elérjük, vigyáznunk kell a szódavízre, nehogy kimenjen az összes szénsav belőle.
Ezért miután csomómentesre dolgoztuk a masszánkat a nekünk szimpatikus módszerrel, öntsük vissza a keverőtálba, és óvatosan keverjük el benne a szódát.
Pihentesd a tésztát
A palacsinta tésztáját is ugyanúgy a glutén tartja össze, mint a legtöbb sütemény és piskóta szerkezetét. A gluténnak az összekeverés után azonban pihennie kell, lazítania: így nem szakad majd annyira könnyen a palacsinta. Pihentessük a masszánkat kisütés előtt legalább 20-30 percig.
Használj elég olajat
Egyes tésztákban van elég olaj, ami kisül majd minden egyes palacsintából, így azok nem fognak leragadni a serpenyőben. Ezekhez ne adjunk további zsiradékot, mert nagyon fullasztóak, nehezek lesznek.
A kevés olajat tartalmazó palacsintáknál viszont a másik végletre, a leragadásra kell figyelnünk: ha nem kenjük be a serpenyőt mindegyik sütés közben, akkor biztos a kudarc.
Legyen elég forró a serpenyő
A leragadásban egy másik tényező is kulcsfontosságú: a serpenyő hőmérséklete. A kellően forró edényben rögtön elkezd sülni a tészta, gyorsabban elkészül. Ez azért is jó, mert nem kezdi el rögtön magába szívni az olajat. A hideg serpenyőben szétszakadnak és leragadnak a palacsinták.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Konyhai tippek és trükkök mindenkinek: