A hőtőszekrény fiókja
A Local Gardener 1500 fős mintán alapuló felmérése alapján mindössze 10 százalék azoknak az aránya, akik rendszeresen fertőtlenítik a hűtőszekrény fiókját, ami Jasmine Davenport-Murray élelmiszer-biztonsági szakértő szerint komoly problémát jelent. „Mindent, ami élelmiszerekkel érintkezik, meg kell tisztítani, és fertőtleníteni kell” – hangsúlyozta a szakember. A fiók esetében ez különösen fontos, mert gyakran itt gyűlnek össze a hűtő polcain lévő élelmiszerekből szivárgó anyagok, így akár húslével is szennyeződhet.
Tudtad?
Nagy veszélyt jelentenek a hosszú ideig nedvesen maradó felületek (pl. konyharuha), amelyen a nedvesség miatt a mikróbák szaporodni is képesek.
A mosógép
A mosógép dob része mindig csillog-villog, így azt is gondolhatnánk, hogy nem koszolódik. Ez óriási tévhit, ugyanis, ha nem tisztítjuk, egy idő után megtelepednek rajta a baktériumok.
Arról, hogy a mosógépet milyen gyakran kell fertőtleníteni, megoszlanak a vélemények: van, aki azt ajánlja, hogy havonta, míg mások szerint félévente is elegendő. A célra a bolti tisztítószerek mellett az ecet és a szódabikarbóna is alkalmas, de akármelyik megoldás mellett is döntünk, fontos, hogy megtisztítsuk a mosószer-adagolót, a tömítések környékét és minden más apró zugot, ahol a baktériumok megbújhatnak.
Az ablakok körüli felületek
A takarításnál nem szabad megfeledkezni az ablakkeretekről sem, hiszen hajlamosak a koszolódásra, illetve a penészedésre, ami fokozott veszélyt jelenthet az egészségre. Ezért is fontos, hogy tisztítószert alkalmazva rendszeresen áttöröljük az ablakok körüli felületeket.
A mobiltelefon
A mobiltelefonok a legszennyezettebb tárgyak közé tartoznak, ami azért is problémás, mert sokan főzés közben is használják anélkül, hogy egyszer is megmosnák a kezüket, ez a gyakorlat pedig ételmérgezéshez vezethet. Te mikor fertőtlenítetted utoljára a telefonod?
Szerző: Németh Orsi
Még több otthoni tippet és trükköt leshetsz el innen: