Alufóliába csomagolod a maradékot? Meggyőzünk, hogy ne tedd

Maradt egy kis étel? Automatikusan alufóliába csomagolod, majd rakod a hűtőbe? Mondjuk, miért rossz (és veszélyes) ez a berögződés! Otthon Tippünk következik.

Egyes baktériumfajok, mint például a Staphylococcus vagy a Bacillus cereus, toxinokat termelnek, amelyeket a magas főzési hőmérséklet sem pusztít el. Ha pedig egy meleg ételt több mint 2 órán keresztül szobahőmérsékleten hagysz, a baktériumok gyorsabban elszaporodhatnak benne.

Alufóliába csomagolod a maradékot? Meggyőzünk, hogy ne tedd!

Hasonló kockázatot hordoz az is, ha a maradékok lefedésére alumíniumfóliát használsz. Bármilyen szorosan is takarod le ugyanis az ételt, így nem tudod teljes mértékben légmentesen lezárni.

Ha jelen van a levegő, az lehetővé teszi a baktériumok tömeges elszaporodását

– figyelmeztet Lindsay Malone, a Cleveland Clinic dietetikusa.

Oké, de akkor mit tehetünk?

  • Az ételeket mindig alacsonyabb mélységű, légmentesen zárható tárolódobozokban vagy műanyag zacskókban tárold, hogy felgyorsítsd a hűtési folyamatot, és távol tartsd őket a baktériumoktól.
  • Ügyelj rá, hogy az elkészítésüktől számított 2 órán belül eltedd az ételeket a hűtőbe, mielőtt még a baktériumoknak esélyük lenne elszaporodni. Ez különösen fontos a hús- és tejtermékek esetében, melyek érzékenyebbek az ételmérgezést okozó mikrobákra.
  • Ha egy étel 2 óránál tovább marad elöl, ne vállalj vele felesleges kockázatot!

Jegyezd meg!

Vannak olyan ételek, amelyeket viszont vétek hűtőbe tenni, ugyanis a hideg inkább ront az állagukon. Sem a paradicsomot, sem az uborkát nem érdemes hűteni. Az egzotikus gyümölcsök sem szeretik a hűtést, de azokat a zöldségeket se tegyük be, amelyek még nem értek meg.

A kenyérrel is kerüljük a hűtőt, az ugyanis ott hamarabb romlik meg. Inkább tartsuk papírzacskóban, vagy tekerjük kenyeres ruhába.

A krumplinak és a hagymának a kamrában van a helye, azok sem igényelnek hűtést. A fehér lisztet is a kamrában kell tárolni, esetében az fontos, hogy légmentesen zárjuk le a dobozát. A fűszerek közül a pirospaprika érzékeny a fényre és a hőre. Így, ha szeretnénk megtartani a minőségét, érdemes fénytől védve a hűtőben tartani, de nem a leghidegebb részében.

„Ha túl sok a maradék, a legokosabb dolog, ha egy adagot elraksz a hűtőbe, a többit pedig légmentesen zárható edényekben lefagyasztod” – tanácsolta a dietetikus. Erre a célra érdemes újrafelhasználható, üvegből, élelmiszer minőségű szilikonból vagy BPA-mentes műanyagból készült tárolóedényeket használni.

Forrásunk volt.

Szerző: Németh Orsi


Még több meglepő trükk és tipp:

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...