Így savanyíthatsz a leggyorsabban zöldséget, gyümölcsöt

Elutazol vagy épp tudod, hogy valamit biztosan nem fogsz elfogyasztani a következő napokban? Napi Tippünkben egy olyan savanyítási eljárást hoztunk, amihez mindössze 30 percre és két egyszerű alapanyagra lesz szükséged.

Az élelmiszerpazarlás óriási problémát jelent manapság, egyrészt a negatív környezeti hatásai miatt, másrészt a mostani élelmiszerárak mellett senki sem akarja a kukába – vagy a komposztba – dobni a pénzét. Ezért, ha nem is tudsz mindent elfogyasztani, ami a hűtődben maradt, jó, ha van néhány tartósítási praktika a tarsolyodban. A legkézenfekvőbb a fagyasztás persze, de ez a zseniális és gyors savanyítási módszer is meg tudja könnyíteni az életed! Ráadásul szupergyors és egyszerű is, mutatjuk.

A @theblackfoodscientist rövid, informatív videóiban élelmiszertudományi tippeket oszt meg a követőivel, és ezt a praktikát is nála láttuk. A lényege, hogy egyenlő arányban összekever almaecetet és étkezési ecetet, majd jöhet egy csipet só és cukor, végül pedig mustármag és fekete bors.

A több mint 69 ezer Instagram-követővel rendelkező Britt 60 másodperces videóiba egy kis tudományt is belevisz, így itt sem volt ez másképp. Elmagyarázta, hogy a gyors savanyítás módszere valójában különbözik a fermentálástól, köszönhetően az ecetnek, amit a sós lében használ. Az ecetről tudni kell, hogy segít tartósítani az élelmiszereket, mivel antimikrobiális ecetsavat tartalmaz. Amikor tehát az ételeket a páclébe helyezzük, a sav bejut a termékbe, és csökkenti a pH-értéket, ezáltal megállítja a mikrobák szaporodását. 

Az is kiderül a videóból, hogy a gyorspácolásnak két módja van. Az első módszerrel akár magaddal is viheted az eltett zöldségeket (sárgarépa, vöröshagyma, cékla, paprika és így tovább), és mindössze 20 perc alatt kész is van.

Ehhez annyit kell tenni, hogy a savanyító folyadékot fel kell melegíteni, mielőtt beletennéd az ételt.

A másik módszer kicsit hosszabb, de egyáltalán nem vészes. Itt egy kicsit előre kell dolgoznod, ha magaddal akarod vinni például utazáshoz az ételt. Itt a páclébe helyezett ételt – egy nagy befőttesüvegben – a hűtőbe kell tenni 24 órára. Utána viszont már lehet ropogtatni, de akár később is elfogyaszthatod a munkád eredményét.

Forrásunk volt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több konyhai titok:

Címlapról ajánljuk