1 fontos összetevőre figyelj, ha vegán vajjal sütnél

Napi Tippünk a vegán vaj vásárlásához ad tippet: ha sütéshez szeretnéd felhasználni, keresd ezt az összetevőt!

A vegán vaj esetében a különböző termékek közötti választásnál nem csak az játszik döntő szerepet, hogy melyiknek jobb az íze, ha sütni akarsz vele. A növényi alapú vajpótlók különböző növényi olajokat tartalmaznak a tejes vajban lévő vajzsír helyettesítésére, valamint egy maroknyi más összetevőt az íz és a textúra eléréséhez. Amikor felverik a növényi vajakat, hogy kenhetővé váljanak, jó adag levegő is kerül beléjük. Az olaj emulgeálódik a többi összetevővel, hogy a vajtól elvárt krémes állagot hozza, és bár az állag ugyanolyan, a sütésnél fontos szerepet játszik, hogy mennyi víz és olaj van a kiválasztott növényi élelmiszerben.

A fontos összetevő, amire figyelj, ha vegán vajat vásárolsz sütéshez

Ezért nagyban befolyásolja a vállalkozásod végkimenetelét, hogy milyen százalékban tartalmaz olajat az adott termék. Ha egy hagyományos receptet választottál, és egyszerűen csak kicserélnéd a vajat egy vegán alternatívára, akkor szem előtt kell tartanod, hogy a receptet a hagyományos tejes vajra fejlesztik ki, amely akár 80% vajzsírt is tartalmazhat. Ennek megfelelően az általad használt vegán vajnak is hasonló mértékben kell olajat tartalmaznia. Ha kevesebb az olaj, akkor több hely marad a víznek, ami hatással lesz a süteményedre.

Ellenőrizd az összetevőket...keresd az olajat!

Erről azonban nagyon egyszerűen meggyőződhetsz, mégpedig úgy, hogy ellenőrzöd a vegán vaj összetevőit.

Akkor választasz jól, ha olyan vajat veszel, aminél az első helyen összetevőként az olaj szerepel, és nem a víz!

Sok márka ki is emeli ezt a tulajdonságot a termék csomagolásán, például "79% olaj" felirat szerepel rajta. Ebből arra következtethetsz, hogy az adott termék megállja a helyét a sütődben.

Ha a csomagoláson ellenben az áll, hogy felvert vagy kenhető, akkor rögtön gyulladjon fel a kis villanykörte, mivel ez azt jelenti, hogy a termékhez levegőt adtak a lágyság érdekében. Bár a hűtőből kivéve is könnyen kenhető lesz ez a vaj, sütéshez nem lesz jó, hiszen a hozzáadott levegő miatt nem lesz megfelelő az olajtartalma.

A csokitorta is tökéletes vele

Lágyítsd a vajat

A tejes vajhoz hasonlóan a vegán vajat is meg kell lágyítani a cukorral való krémesítéshez, vagy meg kell olvasztani a tésztákba és süteményekbe való belekeveréséhez. Ha sok benne a víz, akkor a vegán vaj meleg állapotban vizes csomókká áll össze, ami, mondanunk sem kell, a sütésnél nem túl kívánatos. Más célokra, például pároláshoz és a sült zöldségek tetejére azonban kiváló választás az ilyen típusú növényi vaj.

Tehát minden növényi alternatívának megvan a helye a konyhában, csak tudni kell, mikor melyiket érdemes használni.

Forrásunk volt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Konyhai praktikák minden helyzetre:

Legújabb receptek

Egyszerű francia hagymaleves

Csak a franciák olyan ügyesek és leleményesek, hogy az egyszerű vöröshagymából ízes, karakteres és komfortos levest tudjanak varázsolni. Szerencsére, az alábbi recept birtokában, ...

Céklaravioli

Hideg előétel céklából nagyszerű ricottás-parmezános-citromhéjas töltelékkel, pont olyan, mint a legjobb olasz ravioli, csak még színesebb, ízletesebb. Nagyszerű lisztmentes ünnepi ...

Céklacarpaccio

Húsmentes carpaccio céklával. A hajszálvékony céklaszeleteket csodálatosan tálalhatjuk mandulaszósszal, zöldsalátával, csírával, magokkal, bogyós gyümölcsökkel, akár ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...