Ebben az eszközben tartva mindig puha és friss lesz a vaj

Te hallottál már a vajharangról? Ezzel az eszközzel a konyhapulton is tárolhatod a vajat, biztosan nem lesz baja! Napi Tippünk következik!

Több tippet is mutattunk már, hogy miként lehet a hűtőből kivett vajat gyorsan felmelegíteni, ezek között van teljesen logikus és néhány kevésbé szokványos megközelítés is, például ez, ahol a cukrász a saját testhőjét használja erre a célra. De mi lenne, ha ez a probléma fel sem merülne, mert mindig lenne kéznél szobahőmérsékletű vajad? Ezt a célt szolgálja a vajharang (butter bell), amiben nemcsak hogy mindig puha a vaj, de akár 30 napig is eláll.

Ebben az eszközben tartva mindig puha és friss lesz a vaj / fotó: Ken Hively/Los Angeles Times via Getty Images

Bár alapvetően nem kötelező a hűtőben tartani a vajat, azért a legtöbben a biztonság kedvéért mégis betesszük. Azonban voltak idők, amikor nem volt hűtő, mégis használtak vajat az emberek, a tárolást pedig máshogy oldották meg – például a vajharanggal.

A kerámiából vagy épp márványból készült alkalmatosság története a 19. század végére nyúlik vissza, szülőföldje Franciaország, ahol a mai napig használják a beurrier Bretont, ahogy ők nevezik.

Az utóbbi időben pedig elkezdték az emberek újra felfedezni, hiszen praktikus, és nagyban megkönnyíti a vajjal való munkát.

@lindseyeatsla

This is how I always have softened butter! 🧈 #butterbell #butterbellcrock

♬ original sound - Lindsey Eats

A vajtartó edény két részből áll: van egy tál, amibe a víz kerül, míg a tetejéhez egy harang forma kapcsolódik, amibe a vajat kell tenni. A víz biztosítja, hogy a vaj biztonságos szobahőmérsékletű és puha maradjon.

Hasznos tudnivalók a vajharanghoz

Fontos, hogy se margarin, se más hamis vaj ne kerüljön bele, ugyanis ezektől olajossá válhat az eszköz, aztán csak győzzük takarítani. Másodszor, egy kis víz bőven elég bele. A lényeg, hogy ha ráteszed a fedőt, akkor egyfajta tömítésként funkcionáljon. Nem akarjuk, hogy vizes legyen a vajunk. Emellett fontos, hogy a tálban lévő vizet nagyjából hetente frissíteni kell. Minél hidegebb a víz, annál frissebb a vaj. A legjobb, ha nem hagyjuk közvetlen fénynek kitéve vagy melegben, mivel felforrósodhat az edény, ami a hatékonyság rovására mehet.

Forrásunk volt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Fogadd meg alábbi konyhai tanácsainkat is:

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...