Mikor válaszd az olajos, és mikor a natúr tonhalkonzervet?

Tonhalkonzervet sokféleképpen tudsz enni, de nem mindegy, melyik ételhez melyik típust választod. Napi Tippünk segít eligazodni, mikor nyúlj az olajjal, és mikor a natúr lével csomagolt tonhalkonzervért.

Nagy rajongói vagyunk a tonhalkonzervnek. Akár egy gyors tonhalsalátát készítesz belőle ebédre, akár a kedvenc tésztaételedbe építed be, rengeteg egyszerű és finom tonhalas recept létezik. Mivel annyi különböző típusú tonhalkonzerv elérhető, előfordulhat, hogy tanácstalanul állsz a boltban, melyik is a legjobb választás. Vannak persze különbség az árban attól függően, hogy milyen tonhalból készült a termék, de mi most inkább a gasztronómia oldaláról közelítjük meg a kérdést: más-más ételekhez passzol ugyanis az olajban és a natúr lében úszkáló tonhal.

Mikor válaszd az olajjal és mikor a natúr lével készült tonhalkonzervet?

Ami a natúr lében és az olajban tartósított tonhalkonzervek közötti tápanyagbeli különbségeket illeti, az előbbi tonhalban több Ómega-3 zsírsav marad meg, míg az olajos tonhalkonzervnek magasabb a szelén- és D-vitamin-tartalma.

Bármelyik kiszerelést is választod, a tonhal magas fehérjetartalmú, valamint sok más vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, de nátriumtartalma és potenciális higanytartalma miatt mindenképp mértékkel kell fogyasztani.

Végső soron tehát a döntést az határozza meg az egyéni preferenciákon túl, hogy milyen ételt tervezel készíteni. Ha nem sokat változtatsz a konzerv tartalmán, például egy pirítóson ennéd meg, akkor érdemes az olajos változat mellett letenned a voksod. Ezzel szemben, ha sok más hozzávalóval kombinálod, akkor a natúr leves tonhalkonzervet érdemes használnod.

Hogyan használd az olajos és a natúr lében tartósított tonhalat?

Az olajos tonhalkonzerveknél keresd az extra szűz olívaolajat az összetevők között, mert ezt az olajat újra felhasználhatod, például salátaöntetekhez vagy kész ételek tetejére csöpögtetve.

A natúr lé miatt az ilyen konzervek esetében sokkal intenzívebb a tonhalíz, hiszen itt nem kell versengenie az olajjal. Ezért, ha a receptben sok fűszer szerepel, ez a jobb választás, hiszen mellettük is érvényre tud jutni a hal íze. A tonhalhoz nagyon jól passzol a majonéz, a friss fűszernövények, a savak, például az ecet, a citrom vagy a csípős szószok, valamint a mustár és még a különböző savanyúságok is. Ha tonhalsalátát készítesz, a vizes alapúak nagyobb teret engednek, hogy te magad add hozzá a tetszőleges zsiradékot, például majonézt, érett avokádót vagy olívaolajat tetszőleges mennyiségben.

Forrásunk volt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezeket a hasznos konyhai tippeket is ismerd meg:

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...