Mikor válaszd az olajos, és mikor a natúr tonhalkonzervet?

Tonhalkonzervet sokféleképpen tudsz enni, de nem mindegy, melyik ételhez melyik típust választod. Napi Tippünk segít eligazodni, mikor nyúlj az olajjal, és mikor a natúr lével csomagolt tonhalkonzervért.

Nagy rajongói vagyunk a tonhalkonzervnek. Akár egy gyors tonhalsalátát készítesz belőle ebédre, akár a kedvenc tésztaételedbe építed be, rengeteg egyszerű és finom tonhalas recept létezik. Mivel annyi különböző típusú tonhalkonzerv elérhető, előfordulhat, hogy tanácstalanul állsz a boltban, melyik is a legjobb választás. Vannak persze különbség az árban attól függően, hogy milyen tonhalból készült a termék, de mi most inkább a gasztronómia oldaláról közelítjük meg a kérdést: más-más ételekhez passzol ugyanis az olajban és a natúr lében úszkáló tonhal.

Mikor válaszd az olajjal és mikor a natúr lével készült tonhalkonzervet?

Ami a natúr lében és az olajban tartósított tonhalkonzervek közötti tápanyagbeli különbségeket illeti, az előbbi tonhalban több Ómega-3 zsírsav marad meg, míg az olajos tonhalkonzervnek magasabb a szelén- és D-vitamin-tartalma.

Bármelyik kiszerelést is választod, a tonhal magas fehérjetartalmú, valamint sok más vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, de nátriumtartalma és potenciális higanytartalma miatt mindenképp mértékkel kell fogyasztani.

Végső soron tehát a döntést az határozza meg az egyéni preferenciákon túl, hogy milyen ételt tervezel készíteni. Ha nem sokat változtatsz a konzerv tartalmán, például egy pirítóson ennéd meg, akkor érdemes az olajos változat mellett letenned a voksod. Ezzel szemben, ha sok más hozzávalóval kombinálod, akkor a natúr leves tonhalkonzervet érdemes használnod.

Hogyan használd az olajos és a natúr lében tartósított tonhalat?

Az olajos tonhalkonzerveknél keresd az extra szűz olívaolajat az összetevők között, mert ezt az olajat újra felhasználhatod, például salátaöntetekhez vagy kész ételek tetejére csöpögtetve.

A natúr lé miatt az ilyen konzervek esetében sokkal intenzívebb a tonhalíz, hiszen itt nem kell versengenie az olajjal. Ezért, ha a receptben sok fűszer szerepel, ez a jobb választás, hiszen mellettük is érvényre tud jutni a hal íze. A tonhalhoz nagyon jól passzol a majonéz, a friss fűszernövények, a savak, például az ecet, a citrom vagy a csípős szószok, valamint a mustár és még a különböző savanyúságok is. Ha tonhalsalátát készítesz, a vizes alapúak nagyobb teret engednek, hogy te magad add hozzá a tetszőleges zsiradékot, például majonézt, érett avokádót vagy olívaolajat tetszőleges mennyiségben.

Forrásunk volt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezeket a hasznos konyhai tippeket is ismerd meg:

Címlapról ajánljuk

További cikkek

4 dolog, amit sose tegyél a konyhapultra

A konyhapultra sorakoztatott tárgyak nemcsak esztétikailag ronthatnak a konyha összképén, hanem akár veszélyt is jelenthetnek. Ha neked is zsúfolt konyhád van, akkor érdemes átgondolni, mi az, aminek nincs helye a pulton. Gyűjtésünk abban segít, mit nem kellene a konyhapulton tárolnod.