A tarhonya megannyi szaftos, magyaros ragu és egytálétel kísérője lehet, a kis tésztagyöngyök nagyon ügyesen felszívják, és megmentik az utolsó csepp szószt is. Persze csak akkor élvezet a tarhonya, ha megfelelően van elkészítve – ennek ellenpéldája a menzák odaégetett, egyberagadt, túlfőtt körete. Ahhoz, hogy otthon ne ilyet készítsünk, fogadjuk meg az alábbi tippeket, ha legközelebb tarhonya fő a konyhában.
Pirítsd meg, de ne égesd oda
Persze, finom önmagában is a tarhonya, de ezerszer jobb lesz, ha egy enyhe pirítással karakteres, szinte diósnak mondható aromát adunk neki.
A lényeg, hogy ne vigyük túlzásba a dolgot: egy-két evőkanál olajon, közepes lángon, folyamatos kevergetés mellett pirítsuk a tésztát, és ha foltokban aranybarna, azonnal öntsük fel vízzel.
Inkább használj kevesebb vizet
A víz mennyiségére érdemes odafigyelni, nehogy túlfőzzük a tésztát. A tarhonyát is lehet nagyon enyhén al dentére főzni (azonban, mivel vastagabb tésztáról beszélünk, nem jó, ha a kis gyöngyök belseje túl kemény), ezért inkább öntsünk rá kevesebb vizet, és kóstoljuk meg, ha elfőtt róla. Amennyiben kéne még főzni, pótoljuk a folyadékot.
Hagyd kigőzölni
Az összes víz elpárolgása után még ne szűrjük le a tésztát, hanem zárjuk el alatta a lángot, és fedő alatt hagyjuk „kigőzölni”. Ilyenkor a visszamaradó hőben és párában a tészta eléri végső állagát, anélkül fő, hogy égetnünk kéne alatta a lángot.
Tálald frissen
A kigőzölés után lazítsuk fel a tarhonya állagát egy villával, majd tálaljuk azon nyomban. A tészta ugyanis csak frissen jó, utána nem elég, hogy kihűl, de össze is ragad egy nagy tömbbé. Éppen ezért kerüljük a túl nagy adagok főzését, ne készüljünk tarhonyával másnapra is, inkább tegyünk fel frissen egy új adagot.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
További hasznos konyhai tippekért kattints erre: