Ezért nyomkodd szét a kezeddel a konzervparadicsomot

A paradicsomkonzerv egy kiváló, egész éves megoldás a piros színű „gyümölcs” helyettesítésére. Persze nem mindegy, hogyan tesszük a fazékba: nézzük, mit javasol a Napi Tipp!

Paradicsomkonzervvel még télen is megfőzhetjük azokat a kedvenc ételeinket, amelyekbe nyáron, a napfényes évszakban friss, lédús alapanyagot tennénk. Persze nem mindegy, hogy milyen konzervet viszünk haza a boltból, és azt hogyan használjuk fel otthon: a paradicsomkonzerv ugyanis sokkal többre képes, ha hozzáértő kézzel (és tényleg) dolgozzuk meg.

Ezért nyomkodd szét a kezeddel a konzervparadicsomot

Miért jobb az egész?

A darabolt paradicsom elsőre sokkal jobb választásnak tűnhet, mint az egész, ugyanis valaki már előre elvégezte helyettünk a munka nagy részét. Azonban a kis paradicsomkockák sokkal nehezebben főnek meg bármilyen ételben, mégpedig egy tartósítószer jelenlétének köszönhetően (erről egy korábbi cikkben, itt lehet olvasni).

Inkább válasszuk az egész paradicsomokat rejtő konzerveket: íz, állag és minőség tekintetében is jobban járunk majd.

Az egyetlen probléma, ami az egész paradicsomkonzervek használata során felmerülhet, az a felaprítás. Ugyanis, ha csak úgy beleöntjük a fazékba a konzerv tartalmát, nagy darabokkal találkozhatunk majd a kész ételben. De akkor mégis mi lehet a megoldás?

Chilis Mac and Cheese

Ez a legtutibb komfort kaja, amit mostanában főztünk – egy edényben készül az egész, és cakkumpakk fél óra alatt megvan. A chilis Mac and Cheese-ről van szó, ami nem más, mint a ...

Miért jobb a kezünk?

Nem érdemes késsel nekiesni a konzerv tartalmának, ezzel ugyanis sok értékes paradicsomlevet elveszítenénk: a kihalászás, vágódeszkára helyezés, majd a fazékba visszakotrás nem hangzik éppenséggel maceramentes folyamatnak.

Magában a konzervben inkább ne kotorásszunk késsel vagy más fémeszközzel, nehogy felsértsük a tárolót, ezzel apró fémforgácsokat juttatva az ételbe. Nem is beszélve a borzasztóan kellemetlen hangról.

Legjobban akkor járunk, ha egész egyszerűen a kezeinkre hagyatkozunk: vegyük ki a konzervből az egész paradicsomokat, majd nyomjuk őket teljesen szét a kezünkkel, közvetlenül a fazék fölött. Ha az összeset széttrancsíroztuk, öntsük az ételhez a konzervben maradt paradicsomlevet, esetleg öblítsük is ki vízzel, hogy egy csepp se menjen kárba.

Ezzel a módszerrel hatékonyan megszabadulhatunk a paradicsomok „csumájától” is, vagyis attól a kemény szárrésztől, ami még hosszas főzés után is egyben marad, és kellemetlen élményt okoz a tálban.

Shakshuka, a Közel-Kelet lecsója

A shakshukát ahány ház, annyiféleképpen készítik. Én ezt a verziót kóstoltam először, és egyből teljesen beleszerettem. Eredetileg Tunéziából származik, innen került a ...

Gyors mexikói chilis bab

Gyorsan, egy fazékban elkészíthető, pénztárcabarát és baromi laktató... kell ennél több? Ja meg persze ízletes, gazdag és fűszeres.

Klasszik svéd gombasaláta

A svéd gombasaláta általában a szilveszteri bulik egyik sztárja, de miért ne lehetne az év bármely szakában elkészíteni? Pillanatok alatt elkészül, és rendkívül finom. Próbáljátok ...

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezeket a konyhai trükköket is érdemes ellesni:

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...