Az 5 perces trükk, amivel a legfurább alakú karfiolt is bepanírozod

Panírozni nem bonyolult, inkább macerás feladat, amit ha tehetünk, szeretünk minél egyszerűbben megúszni. Nos, a mai Napi Tipp ezt teszi lehetővé: lássuk a titok nyitját!

Mi, magyarok kifejezetten szeretünk panírozni, minden egyes dolgot bundába bújtatni, majd kisütni. Persze ezzel a szenvedéllyel járnak bizonyos kihívások is: a borzasztó olajszagot és az egészségtelenséget leszámítva ott van például az a dilemma, hogy mégis hogyan panírozzunk be valamit, aminek a formája ezt abszolút nem teszi lehetővé... Aggodalomra semmi ok, íme a leleményes megoldás!

Az 5 perces trükk, amivel a legfurább alakú karfiolt is bepanírozod

Mi okozhat gondot?

A probléma okozói azok az alapanyagok, amelyek alapvetően alkalmasak panírozásra és olajban sütésre, csupán az alakjuk, formájuk ezt némileg megnehezíti. A teljesség igénye nélkül az alábbiak lehetnek ilyenek:

  • gomba
  • karfiol, brokkoli
  • girbe-gurba hús- és halszeletek
  • lyukas zöldségek (tök, patisszon)

Rántott csirkecomb

Mondj egy húsételt, amit a gyerekek és a család többi tagja is ugyanolyan szívesen fogyaszt! Itt a legjobb példa, a roppanós bundába bújtatott csirke alsócomb, a bizonyos dobverők. Érdes ...

Rázzuk össze!

Ezeknél a daraboknál általában a liszt felvitele jelent gondot, pontosabban inkább az, hogy a teljes felületre felkerüljön a panír első része. Ugyanis, ha ez nem történik meg, a tojás és a morzsa sem fog ugyanúgy ragadni, és a bundán lyuk vagy repedés lesz.

Ahhoz, hogy ezt elkerüljük, vessük be az alábbi praktikát. Tegyük a lisztet egy nagy, fedéllel rendelkező edénybe vagy tárolóba, majd helyezzük bele a panírozni kívánt étel egy részét. Zárjuk le a dobozt, és rázzuk át alaposan.

A módszer akkor működik jól, ha nem pakoltuk túlságosan tele a tárolót, és a daraboknak van helye zötykölődni abban. Ezért lehet, hogy több fordulóra is szükségünk lesz, amíg végzünk az összessel.

Keverjük és rázzuk össze!

Ezt a módszert tovább is vihetjük, ha a lisztet és a tojást összekeverjük. Ehhez persze szükség lesz egy turmixgép és némi víz segítségére, hogy megfelelő állagú (a palacsintánál sűrűbb, de a nokedlinél hígabb) masszát kapjunk.

Ha ezzel rázzuk össze a panírozásra szánt darabokat, akkor utána már csak annyi dolgunk lesz, hogy megforgatjuk őket a morzsában, és indulhat is a sütés.

(+Tipp: igazából bármilyen rántott ételnél bevethetjük a módszert.)

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezeket az ügyes-okos praktikákat is érdemes ellesni:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

7 opció, ahonnan szilveszterre hidegtálat, kocsonyát vagy aprósütit rendelhetsz

A szilveszteri bulikat saját bevallása szerint senki nem szereti, de azért mindenki megy valahová. Ez is egy olyan nap, mint a többi, vélik sokan, de azért főznek lencsét, korhelylevest, és mindenkinek megvannak a kis babonái, amiktől szebb, jobb, boldogabb új évet remélnek. Ebben nem tudunk segíteni, de ha december 31-én vendégeket vártok, mutatjuk, honnan lehet rendelni aprósütit, hidegtálat, és hol találtok isteni kocsonyát, ha ahhoz van kedvetek.

Kormos Lili

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...