Készíts mindig tökéletes nokedlit az alábbi tippekkel

A nokedli egy közkedvelt, gyakran használt köret, ami kiváló pörköltek és más szaftos raguk mellé. Maga a nokedlifőzés nem bonyolult, persze, mint mindennek, lehetnek buktatói. A mai Napi Tipp ezeket segít majd elkerülni.

Nokedli nélkül a pörkölt nem lenne igazi, ahogy nokedliszaggató nélkül a magyar konyha sem teljes. A kis tésztalabdacsok elkészítése egy meglehetősen könnyű feladat, gyorsan elsajátítható, főleg akkor, ha kapunk hozzá néhány segítő tippet, trükköt és tanácsot. Lássuk most az összes ilyet, főzzünk tökéletes nokedlit!

Így főzhetsz mindig tökéletes nokedlit

A tészta

Természetesen minden a megfelelő tészta bekeverésével indul: a tojásból, lisztből és vízből álló massza állagát kell jól belőni ahhoz, hogy ne legyen se túl szilárd, se túl híg. Ezt plusz víz vagy liszt hozzáadásával tudjuk irányítani.

Ha túl száraz lesz a massza, akkor nem tudjuk majd rendesen átnyomni a szaggató, ellenkező esetben, amikor túl híg, akkor túl gyorsan átfolyik majd rajta, nehezen fogjuk tudni irányítani.

A nokedli tésztája legyen jóval sűrűbb, mint a palacsinta (ne folyjon le a kanálról), de legyen annyira lágy, hogy ne álljon össze egy gombóccá.

A szaggató

Nincs sok különbség szaggató és szaggató között, a lényeg csak annyi, hogy jól rá tudjuk helyezni a fazékra, ne mozogjon ide-oda, ne billegjen túl sokat. Érdemes az eszközt használat előtt belemártani a forró vízbe, hogy ne ragadjon rá a massza.

Ne pakoljuk túl, mert akkor az oldalán le fog folyni a tészta, ami egy idő után rá is szilárdul a szaggatóra a forró gőzben. Ezt nehéz levakarni róla, és az odaragadt tészta kárba is veszik ilyen módon.

A főzővíz

Mint minden tészta főzésénél, itt is alaposan megsózott vízbe kell juttatnunk a masszát, különben nem lesz íze. Persze, ha magát a tésztát sóztuk meg, akkor ezt a lépést hagyjuk ki, különben túl sós lesz a nokedli.

Mindig figyeljünk arra, hogy legyen helye a vízben az újonnan érkező nokedliknek, különben nem tudnak majd rendesen megfőni, illetve hozzáragadnak a régi darabokhoz. Ha megtelt a víz felszíne, szűrjük le a kész tésztát, majd folytassuk tovább a szaggatást.

A szűrés

Mivel nem önthetjük le folyamatosan a főzővizet, ezért használjunk szűrőkanalat a tészta lehalászásához.

A kész tésztát ne mossuk át, hanem tegyük egy kiolajozott fazékba vagy hőálló tálba. A nokedlire locsoljunk kevés olajat, ezzel elkerülhetjük az összeragadást. Ha szeretnénk melegen tartani a tálalásig, a nokedlit tegyük a sütőbe, nagyon alacsony fokozaton (kb. 50 fokon).

Magyaros nokedli

Valószínűleg minden tájegységünknek megvan a maga nokedli-ideálja, sajnos, nem ismerem mind. Egy olyan igazán magyarosat szertettem volna készíteni, ami minden húsimádó álma, amiben az ...

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


További hasznos praktikákról olvashatsz:

Legújabb receptek

3 napos mézeskalács-sajttorta

Egy igazi fűszeres karácsonyi finomság. A nevét azért kapta, mert a mézeskalácsok és a torta pihentetési ideje miatt 3 nap alatt készül el. Kóstoljátok meg! :)

Tejfölös-sajtos csirkecomb

A csirkecombot már előző este befűszerezhetjük, így az ízek jól átjárják a húst, másnap pedig csak a sütéssel kell majd foglalatoskodnunk. Én barna rizsből készült rizibizivel ...

Preckedli (diós linzer) cukorbetegeknek

Tálalás előtt szórjuk meg ízlés szerint poreritrittel, majd úgy kínáljuk. Száraz, hűvös helyen tárolva egy-két hétig is eláll, sőt minél tovább áll, annál finomabb, és omlósabb ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...