Ezzel a 3 tippel jobban esik majd a gyomrodnak a reggeli kávé

Nem indulhat a reggeled kávé nélkül? Bár nem a legideálisabb egy nagy bögre feketével kezdeni a napot, de a Napi Tippünk segít, hogy kevésbé viselje meg a gyomrodat a reggeli koffeinlöket!

Miután reggel kikászálódsz az ágyból az első dolgod elbotorkálj a konyhába, és főzz egy kávét, mert anélkül képtelen vagy funkcionálni? Bár egy bögre kávé beindíthatja a napod, nem kívánt folyamatokat is beindíthat a gyomrodban. Ha szívesen elkerülnéd ezeket, de semmilyen körülmények között sem tudsz lemondani a reggeli kávéról, akkor az alábbi 3 tipp segíthet, hogy kevésbé terhelje meg a szervezetedet a reggeli rituálé.

Ezzel a 3 tippel jobban esik majd a gyomrodnak a reggeli kávé

Miért nem ideális a reggeli kávé a gyomrodnak?

A kávé és a koffein különböző módon hat az emberekre. Vannak, akik mindenfajta mellékhatás nélkül tudnak több csészével elfogyasztani belőle, míg másoknál nem kívánt emésztési galibákat okozhat. Ez annak köszönhető, hogy a kávéfogyasztás hatására a gyomorban beindul a savtermelődés. Emellett az éhgyomorra fogyasztott kávé után megnövekedett bélmozgást (ami gyorsabb bélürítést eredményez), emelkedett pulzusszámot és megemelkedett vérnyomást is tapasztalhatsz. Ez utóbbi hatások idegességet okozhatnak, vagy fokozhatják a szorongást. Emellett akár még gyomorégést is okozhat, ha reggel első dolgod kávét önteni a hasadba, bár ennek kapcsán vegyesek a vizsgálati eredmények.

Az is előfordulhat, hogy a kávé elnyomja az étvágyadat, ami miatt kimarad a reggeli, ami kevésbé kiegyensúlyozott és tápláló étkezési szokásokhoz vezethet.

Ráadásul, ha reggel vagy az ebédszünetben sportolsz, akkor (ételek és nem csak egy koffeinlöket révén) hasznos lehet az izzasztó edzéshez.

Dalgona kávé egyszerűen

A Dalgona kávé egy felhabosított kávé valójában. Instant kávé, cukor és víz elegye. Egy titka van, hogy mindenből ugyanannyi kell bele. Az indiai eredetű "felvert kávét" az internet ...

Banános kávé

A kávét manapság már rengeteg mindennel lehet keverni, például tonic vagy narancslé. Mi most egy banános verziót próbáltunk ki, ami nyárra akár egy desszertként is megfelelő.

Full extrás jegeskávé

Koffein- és cukorutánpótlásra van szükségetek? Biztosíthatunk benneteket, hogy ez az elképesztő, full extrás jegeskávé-recept lesz a tuti befutó erre a célra. Sőt, ugyanolyan jó lesz, ...

3 tipp, hogy a reggeli kávé könnyebben emészthető legyen

1. Először hidratálj

Mivel alvás közben a légzéssel ürítjük a vizet a szervezetünkben, ha felkelés után kortyolsz egy kis H2O-t, az segíthet, hogy visszahidratáld magad, és talán még a gyomrod is jobban felkészül a napra. Ha mást nem is tudsz leerőltetni a torkodon reggel, a pohár vizet semmiképp se hagyd ki. Általánosságban is igaz, hogy mindig érdemes vízzel kezdeni a napot, mielőtt bármilyen más italokat fogyasztanál reggel, mivel ez segít a hidratációban, javítja az emésztést és elősegíti az egészséges anyagcserét.

2. Egyél *és* igyál

Ha a reggeli csésze mellé egy falat étel is kerül a gyomrodba, valószínűleg az az egyik legjobb módja annak, hogy elkerüld a kávéval járó emésztési zavarokat.

Azzal, hogy eszel egy kis ételt, segítesz felszívni a keletkező gyomorsav egy részét, és elkerülöd a kellemetlen tüneteket. Akár a sós, akár az édes reggelire szavazol, a lényeg, hogy szem előtt tartsd a szénhidrátok, a fehérjék és a zsírok egyensúlyát, hogy ebédidőig energikus és jóllakott maradj. (Plusz a bélrendszerednek és úgy általában az egészségednek is jót teszel vele, ha a rostbevitelt a reggelinél is előtérbe helyezed.)

3. Váltogasd a főzeteket

Ha sehogy sem tudsz lemondani a kedvenc reggelidről a kávé formájában, de azért szeretnéd minimalizálni az emésztési panaszokat, akkor még mindig van mozgástered: csökkentheted a kávé mennyiségét, erősségét vagy főzési idejét. Például két eszpresszó helyett csak egyet iszol, alacsony savtartalmú, sötét pörkölésű kávét választasz, és azzal is segíthetsz magadon, ha a csepegtetett kávékészítés mellett teszed le a voksod. (Kiegészítés: bár a hidegen főzött kávé gyakran kevésbé savas, mint a forrón főzött kávé, gyakran magasabb koffeintartalmú, így ez a tipp akkor érvényes, ha a koffein a hasi panaszok fő okozója).

Jegeskávé

Egy pofonegyszerű trükk a szép, réteges jegeskávéhoz. Mert egy jó jég-tej-kávé arányú italnál kevés dolog esik jobban a koffein szerelmeseinek, minimális precizitással pedig igazi ...

Nutellás jegeskávé

Mindenki kedvencét, a nutellát ezúttal ebbe a szuperhűsítő, nyári jegeskávéba csempésztük bele. Próbáljátok ki Ti is, ígérjük, nagyon jól fog esni a nagy melegben!

További nyerő ötletek: egy kis tej vagy tejszín (akár tejmentes változatban) segíthet kordában tartani a gyomorpanaszokat. Sőt, akár egy csipet szódabikarbónát is adhatsz a kávéhoz, ez megemeli a pH-értékét, így megelőzhető lehet a gyomorégés.

Forrásunk volt.


Konyhai tippek, amelyekkel szebb az élet és finomabb az étel:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Receptverseny

MUM, de jó! Bosch Ünnepváró Receptverseny indul

Van egy ünnepi recepted, aminek az elkészítéséhez több konyhai eszközt is használsz? Minél izgalmasabb a folyamata, annál nagyobb az esélyed, hogy nyerj egy Bosch konyhai robotgépet a most induló receptversenyünkön, görgess, és nézd meg a részleteket!

Hirdetés

Támogatott tartalom

Legújabb receptek

Brownie-toboz sütés néklül

Tobozsütit ilyen módon még biztosan nem készítettél, próbáld ki ezt az egészségesebb verziót most egy zöldség bevonásával - lehet, hogy plusz édesítést sem kíván!

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...