Fokhagymából érdemes egyszerre csak 1-1 fejet venni, persze van, hogy csak nagyobb kiszerelés van a boltban, vagy egy akció miatt többet pakolunk a kosárba. Ezzel nincs is baj, egészen addig, míg tudjuk, hova és hogyan kell tenni az aromás zöldséget. Ahhoz, hogy a fokhagyma minél tovább bírja frissen és üdén, vessük be az alábbi tárolási trükköket.
A fokhagyma az ízéből is veszít
A legtöbb zöldségnél nem fordul elő, azonban a fokhagymánál azért is fontos, hogy odafigyeljünk a tárolási körülményekre, mert a gerezdek idővel jócskán megszelídülnek, veszítenek erőteljes aromájukból.
Ahhoz, hogy ez ne történjen meg, figyeljünk arra, hogy a fej szétszedése során ne sérüljön a gerezdek külső héja. Ha ez megtörténne, tegyük őket egy kis dobozba, és a csupasz darabokat főzzük meg előbb.
Így kerüld el a fokhagyma kicsírázását
A hagymafélék előszeretettel csírázni kezdenek, a konyhánkban/kamránkban is úgy érzik magukat, mintha egy kellemes táptalajban lennének. Miért lehet ez? Elsősorban a hőmérséklet miatt: ha langyos helyre tesszük őket, rövid időn belül apró zöld csírát növesztenek majd.
Amellett tehát, hogy hűvös helyet kell biztosítanunk neki, a fénytől is meg kell óvnunk. Ezért előnyösebb a kamrába, ott is az alsó polcok egyikére helyezni a hagymaféléket.
A penészedésre is figyelni kell a fokhagymánál
Persze nem csak a fenti két dolog emésztheti el idő előtt a zöldséget, hanem az örök ellenség penész is. Gyakori hiba, hogy a tárolás során nem figyelünk a szellőzésre, ami végső soron a bepunnyadáshoz és penészedéshez vezet.
Főleg a sötét helyeken fordulhat ez elő, ha a levegő átjárása nincs biztosítva: sose tegyük a fokhagymát zárt dobozba vagy fedeles tárolóba, mindig kosarakat, rekeszeket használjunk a tároláshoz.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Ezeket a hasznos konyhai tippeket is lesd meg: