Ugyan szinte már mind tudjuk, hogy milyen nagy környezeti károkat okoz a nejlonzacskók használata, továbbra is gyakran igénybe vesszük őket – általában kényelmi okokra hivatkozva. Pedig a műanyagszatyor használata minden, csak nem kényelmes: már a legtöbb boltban fizetni kell érte, elszakad hazafelé, a kamrában csak gyűlik és gyűlik, külön nejlonzacskó kell az összes többi zacskó tárolásához. És akkor arról még nem is ejtettünk szót, hogy a műanyagban történő tárolás akár közvetlenül kárt is tehet egyes élelmiszerekben. Például a most következő zöldségekben.
Nézd meg galériánkban, mely zöldségek nem viselik jól a nejlonzacskóban való tárolást!
Soha ne tárold nejlonban ezt a 7 zöldséget
Gomba
Talán a gomba viseli a legrosszabban a nedvességet, ha tárolásról van szó: az még hagyján, hogy idővel bepenészedik, de ami jóval nagyobb probléma, hogy már egy-két nap nejlonos tárolás után is romlásnak indulhat az állaga. Mivel a gomba igen pórusos, szinte „szivacsosnak” mondható, könnyen felvesz bármilyen nedvességet maga körül – végső soron pedig ez okozza a penészt és az alapanyag megromlását.
Friss hüvelyesek
Ha nyáron friss, hüvelyes borsót, zöldbabot vagy frissen fejtett babszemeket vásárolunk, azokat vagy azonnal használjuk fel, vagy tároljuk a főzésig nyitott tálban, dobozban, esetleg egy tálcára kiterítve. Mivel ezek a szemek még tele vannak nedvességgel, zárt térben nagyon könnyen csírázni kezdenek, majd szépen lassan berohasztják egymást.
Paradicsom
A nyári slágeralapanyag meglepően hosszan tárolható otthon, persze csak akkor, ha ez nem zacskóban történik. Ha csak egy paradicsom is megreped, a belőle távozó nedvek képesek berohasztani az összes többi szemet is. De még ha minden darab ép, akkor is jobban járunk a zacskómentességgel, így ugyanis később lesznek ráncosak és szottyosak a paradicsomok.
Karfiol, brokkoli
Alapból elbaltázott stratégia, hogy a zöld és fehér „fákat” a boltokban nejlonba csavarják: ha nem használjuk fel még a vásárlás napján a zöldséget, az szinte azonnal az enyészet útjára lép. Éppen ezért sose tegyük zacskóba a karfiolt, brokkolit, vagy ha abban vettük, szabadítsuk ki, és próbáljuk meg 1-2 napon belül feldolgozni őket.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
További hasznos konyhai tippek várnak itt: