4 jel, hogy ideje lecserélni a műanyag ételhordót

A műanyag ételhordó nagy segítség a konyhában (és a konyhán kívül is), azonban be kell látnunk, hogy sajnos egyik sem tart örökké. Vannak bizonyos jelek, amelyek elárulják, hogy a dobozoknak már a kukában a helyük.

Műanyag ételhordót valószínűleg a háztartások nagy része használ, hiszen annak ellenére, hogy nem a legkörnyezetkímélőbb opció, mégis sokáig használható és olcsó megoldást jelent a tárolásra és szállításra. Persze nem lehet örökké használni a műanyag ételhordót: egy idő után ki kell dobni őket, jöjjenek az erre utaló, legszembetűnőbb jelek!

4 jel, hogy ideje lecserélni a műanyag ételhordót

Több mint 10 éves

Nemcsak azért lehet kukába való a régi doboz, mert már elhasználódott, hanem azért is, mert a régebben gyártott darabok még tartalmazhattak olyan vegyszereket és kémiai anyagokat, amelyek károsak az egészségre.

Például a BPA (biszfenol-A) csak nemrég került fel a tiltólistára: a régen gyártott dobozokban még simán jelen lehet.

A fedő törött

Nyilván egyértelmű, hogy a tető is ugyanolyan fontos része az ételhordónak, mint a doboz maga. Ugyanis, ha nem zár rendesen, szivárog vagy deformálódott, akkor sok problémánk lehet a dobozzal a későbbiekben.

A tető nélküli dobozokat azonban nem kell kérdés nélkül kidobni: ezeknek még lehet haszna, ha nem is elviteles, de otthoni környezetben. Ezeket lefedhetjük fóliával, de tárolhatunk benne olyan dolgokat is, amelyeknek nincs szüksége lefedésre.

Foltos vagy büdös

Elkerülhetetlen (főleg hosszas igénybevétel után), hogy a doboz elszíneződjön vagy szagot vegyen fel, azonban ezek nagy része egy alapos mosással eltávolítható. Legalábbis jó esetben. Sajnos a műanyag képes felvenni erős szagokat, és a nehéz zsírfoltokat sem engedi egykönnyen.

Ez pedig a későbbiekben folyamatos problémát okoz majd: a dobozban tárolt, friss ételek is átveszik majd a furcsa szagot, így nem lesznek olyan kívánatosak.

Furcsa a textúrája

A megolvadt, megrepedt vagy durván összekarcolt műanyag doboz nemcsak esztétikailag, hanem egészségügyileg is veszélyes. Hiszen egy ilyen módon sérült tárolóból könnyebben kerülhetnek mikroműanyag-részecskék az ételbe. Ez pedig hosszú távon egészségkárosodáshoz vezet.

Forrásunk volt.


Okos házi praktikák minden helyzetre:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Receptverseny

MUM, de jó! Bosch Ünnepváró Receptverseny indul

Van egy ünnepi recepted, aminek az elkészítéséhez több konyhai eszközt is használsz? Minél izgalmasabb a folyamata, annál nagyobb az esélyed, hogy nyerj egy Bosch konyhai robotgépet a most induló receptversenyünkön, görgess, és nézd meg a részleteket!

Legújabb receptek

Dubaji csoki

A dubaji csoki most óriási őrület, úgyhogy muszáj volt kipróbálnunk, hogy valóban felér e a hírnevéhez.

Egyszerű francia hagymaleves

Csak a franciák olyan ügyesek és leleményesek, hogy az egyszerű vöröshagymából ízes, karakteres és komfortos levest tudjanak varázsolni. Szerencsére, az alábbi recept birtokában, ...

Céklaravioli

Hideg előétel céklából nagyszerű ricottás-parmezános-citromhéjas töltelékkel, pont olyan, mint a legjobb olasz ravioli, csak még színesebb, ízletesebb. Nagyszerű lisztmentes ünnepi ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...