Tárold így a meggyet, cseresznyét, hogy még napokkal később is ropogós maradjon

A nyár bőséges termése a cseresznye és a meggy, amikor érik a két gyümölcs, kilószámra hordjuk haza. Azonban ha nem megfelelően tároljuk, a szemek nagyon gyorsan veszítenek minőségükből. Itt van néhány szempont, amit tartsunk szem előtt.

A friss cseresznye és meggy tárolásában két nagy ellenségünk lesz: a hőmérséklet és a nedvesség. Ha bármelyik tényező a kettő közül nem ideális, a gyümölcs akár egy nap alatt is elkezd megromlani. Mindegy, hogy lekvár vagy sütemény készül belőle, esetleg csak egyszerűen szemezgetni szeretnénk belőle, figyeljünk oda a cseresznye, meggy tárolására.

Tárold így a meggyet, cseresznyét, hogy még napokkal később is ropogós maradjon

Hideg fejjel

Főleg a legnagyobb nyári melegben lehet veszélyes a hőség a gyümölcsre. Szobahőmérsékleten hagyva gyorsan bepunnyad, extrém esetben levet ereszt, megnyomódik.

Lehetőség szerint a meggyet, cseresznyét tároljuk a hűtőben. Nem kell megmosnunk, de mindenképpen töröljük szárazra.

Azért, hogy a későbbi felhasználás könnyebb legyen, a szárakat eltávolíthatjuk, mielőtt a hűtőbe kerül a gyümölcs. Olyan dobozban, zacskóban tegyük a hidegre, ami lehetővé teszi a légmozgást.

Zárt tárolóban pára alakulhat ki, amitől újra nedvesek lesznek a szemek, ezt pedig mindenáron el kell kerülnünk. A doboz tetejét srégen tegyük rá, a zacskón hagyjunk egy kis nyílást.

Mennyei meggyleves

A meggyleves az egyik kedvenc gyümölcslevesünk, savanykás ízvilágával kellemesen frissítő tud lenni a forró nyári napokon.

Fő a szárazság

Az előbbiekben már szó esett a szárazság fontosságáról. Ha tisztán akarjuk eltenni későbbre a gyümölcsöt, megmoshatjuk. A lényeg az, hogy teljesen és alaposan töröljük szárazra.

Ebből a szempontból jobb, ha nem magozzuk ki a gyümölcsöt. Tegyük el egyben, hogy a leve ne folyjon ki, ne áztassa el a szemeket.

A fagyasztóba vele!

A hidegebb, borongósabb napokra is eltehetjük a nyár ízét, ha lefagyasztjuk a meggyet, a cseresznyét. Itt már magozva is eltehetjük, nem olyan veszélyes a gyümölcs épségére a lé, mert meg fog fagyni.

Persze egészben is mehet a mélyhűtőbe: először egy tálcán fagyasszuk le, hogy ne ragadjanak össze a szemek, utána rakjuk át fagyasztózacskóba.

Tároljuk rendesen a gyümölcsöt, és meghálálja majd a törődést: a legfinomabb süteményeket, desszerteket készíthetjük majd belőle, akár vásárlás után egy héttel is.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Nyári ízek, alapanyagok és receptek:

Forrásunk volt

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...