A mandulatej is megromlik – innen tudod, hogy már nem jó

Attól még, hogy nem a tehénből jön, bizony a mandulatej is meg tud romlani. Mutatjuk, mire figyelj.

Akárcsak a hagyományos tejet, úgy a mandula- és egyéb alternatív italokat is a hűtőben kell tárolni annak érdekében, hogy kibontást követően még fogyasztható legyen néhány napig, mivel bizony a magital sem áll el örökké. Akár magadnak készíted, akár boltban vásárolod, a mandulatej pár nap után megromlik - ezekre a jelekre figyelj.

A mandulatej is megromlik – innen tudod, hogy már nem jó

A két meghatározó faktor ebben a kérdésben a fogyaszthatósági idő és a megfelelő tárolás, utóbbi alatt a már említett hűtőt kell érteni. A fogyaszthatósági idő azonban változó, egy házi készítésű vagy helyi márkától vásárolt termék valószínűleg kevesebb időt bír, mint a bolti társai, mivel nincsenek benne tartósítószerek, ezért 5-7 nappal számolj átlagosan (persze ha a gyártó mást ír rá, akkor azt vedd figyelembe).

A bolti dobozos alternatív tejek általában ultra pasztörizáltak, emiatt hosszabb ideig elállnak felbontást követően, de ilyenkor is érdemes hét napon belül a doboz aljára érni. Plusz kipróbálhatod, hogy úgy rendezed a hűtőt, hogy a hátuljába kerüljön a mandulatej, mert ott hidegebb van – csak ne feledkezz meg róla.

Honnan tudod, hogy megromlott a mandulatej?

Szag

A savanyú szag egyértelmű jel arra, hogy jobb a lefolyóba önteni a mandulatejet, mint a zabkásádra.

Csomagolás

Ha a kartondoboz kezd furcsa alakokat ölteni, összeesik vagy épp felpüffed, akkor szintén jó, ha megszabadulsz a megromlott folyadéktól.

Állag

A romlott mandulatej összesűrűsödhet és csomók jelenhetnek meg benne. Előfordulhat ez úgy is, hogy még jó a tej, ezért rázd meg, és ha továbbra is csomós, akkor tutira mennie kell.

A fenntarthatóság szempontjából persze az a legjobb, ha megelőzöd az élelmiszerhulladékot, és időben elfogyasztod a hűtődben lévő élelmiszereket!

Forrásunk volt.


További konyhai trükköket itt találsz:

Címlapról ajánljuk

További cikkek