Konyhai technikák, amiket más nemzetek konyháiból leshetsz el

Lehet, hogy a saját nemzeti konyhánkban már mesterszakácsnak számítunk, azonban, ha nyitottak vagyunk további tippekre és trükkökre, nézzünk szét a nemzetközi porondon is, megéri!

Ízeiben, alapanyagaiban és konyhai technikájában a magyar gasztronómia egészen egyedinek számít a nagyvilágban, persze ez ugyanúgy elmondható több más nemzeti konyháról is. Nem is a ranglistaállítgatás lesz most ennek a cikknek a célja, hanem az egymástól való tanulás ösztönzése: olyan konyhai technikákat fogunk megnézni, amelyek ugyan idehaza nem honosak, mégis megéri őket ellesni és beültetni a mindennapi életbe, mert az ételeink rengeteg plusz ízt és zamatot kapnak tőlük. Nagyvilág konyhai technikái, készen állunk tanulni tőletek!

Konyhai technikák, amiket más nemzetek konyháiból leshetsz el

A fűszerek pirítása

Az indiai konyhaművészet egyik elmaradhatatlan lépése a fűszerek olajon vagy száraz serpenyőben való megpirítása. Ez azért kifejezetten fontos, mert az ízesítők aromája olajban oldódik, így sokkal erőteljesebb ízhatást érhetünk el egy pirítás után.

Olajon egész és őrölt fűszert is piríthatunk (általában a főzés elején), a száraz serpenyős módszert azonban tartsuk fenn az egész szemeknek: a száraz, közvetlen hő előhozza azok legjobb formáját.

Aromás paszták

Az indiai és más ázsiai konyhák gyakran használnak aromás pasztákat a raguk és egytálételek ízesítéséhez. Kerülhet ezekbe hagyma, fokhagyma, gyömbér, chili és különböző fűszerek is. Azért kiváló módszer, mert nem kell bajlódnunk késsel, az apróra vágással, hiszen mindent az aprítógép végez el helyettünk.

A pasztát némi olajon kell lepirítani, ízes alapot adhat raguknak, leveseknek, főzelékeknek. Ráadásul, ha valamilyen olajos magot (pl. mandula, kesudió, földimogyoró) is teszünk bele, az enyhén be is sűríti majd a szószt.

Zöldségaprítás okosabban

A kínai konyha stir-fry ételeihez nem akárhogyan vágják fel a szakácsok az alapanyagokat. A zöldségeket átlósan szelik, hogy nagyobb felület képződjön, ahol a hő jobban érheti a darabokat. Ezen kívül egy szószt, mártást, de egyszerűen az ízeket is könnyebben magukba szívják így a zöldségek.

A tésztavíz nem a lefolyóba megy

Nem készülhet olasz tészta anélkül, hogy a keményítős, forró főzővízből ne kerülne valamennyi a szószhoz. Ez azért fontos, mert a folyadék egyszerre lazít valamennyit a mártáson, de a benne lévő keményítő sűrít is rajta minimálisan, ezáltal tényleg minden pennecső és spagettiszál tökéletesen és teljesen be lesz vonva selymes szósszal.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ismerj meg még több nemzetközi konyhát:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

További cikkek