A ketogén diéta pár évvel ezelőtt ütötte fel a fejét a hazai divatdiéta spektrumán. Ezt az étrendet eredetileg epilepsziás gyerekek számára fejlesztették ki a múlt században, alapja a rendkívül alacsony szénhidráttartalom. Epilepsziás betegek esetében a szénhidrátmegvonás következtében keletkező ketontestek görcsgátló hatásúak, így a gyógyszeres kezelést megelőzően, majd annak kiegészítéseként alkalmazták a ketogén étrendet.
A ketogén diéta nagyon leegyszerűsítve annyit jelent, hogy extrém alacsony mennyiségű szénhidrátot szabad csak bevinni a szervezetbe, ami ketózisba kényszeríti a szervezetet, felpörög az anyagcsere, és könnyebb fogyni.
Egy új kutatás szerint azonban az alacsony szénhidrát- és magas zsírtartalmú, keto diéta összefüggésbe hozható a magas koleszterinszinttel.
A friss tanulmány eredményei alapján úgy tűnik, hogy a keto diéta megkétszerezheti a szív- és érrendszeri betegségek (szívroham vagy stroke) kialakulásának kockázatát – írja a CNN oldala.
Az elvégzett vizsgálatok és a szakirodalom alapján egyre világosabban látszik, hogy több kárt okoz a ketogén diéta, mint amennyire hasznos. A megemelt LDL-koleszterinszintet ugyanis nem szabad alacsony szénhidráttartalmú diétával kombinálni. Mellékhatásként ugyanis szív- és érrendszeri megbetegedések alakulhatnak ki.
Még több a érdekesség: