Ha így készíted a kelbimbót, még a finnyások is imádni fogják

Vannak azok a zöldségek, amelyek a tipikus „nemszeretem” ételek alapját adják, ezek közül pedig valószínűleg a kelbimbó viszi a prímet. Ha mégis szeretnénk neki egy esélyt adni, tegyük az alábbi módszerek bevetésével. Ígérem, finom lesz!

Kevés olyan emberrel találkoztam eddig, aki kitörő lelkesedéssel mesélte volna nekem, hogy milyen finom kelbimbós ételt kóstolt nemrég. A miniatűr „káposztafejek” gyakran már gyermekkortól könyökből elutasításra kerülnek: nem akarjuk őket megkóstolni semmilyen formában, mert egyszer negatív élményünk volt velük. Pedig éppen ebben rejlik a probléma megfejtése: ugyanis a kelbimbó bizonyos elkészítésekkel finom, míg másokkal egyáltalán nem az. Most fókuszáljunk a pozitívra: szeressük meg újra a kelbimbót!

Ha így készíted a kelbimbót, még a finnyások is imádni fogják

Hogyan ne készítsük?

A legtöbb recept, amivel találkozhatunk, megfőzi, párolja vagy csőben süti a kelbimbót. Sajnos éppen ezekkel az elkészítési módokkal kapunk kellemetlen ízű, orrfacsaró illatú és túl puha állagú zöldséget.

Ez pedig a zöldség teljes elutasításához vezet, ezért inkább mellőzzük a fenti módszereket.

Intenzív pirítás

A káposztaféléknek, így a kelbimbónak is fantasztikus ízt ad az intenzív hő: enyhén kesernyés, mégis valahol édes, karamellizált profilt kap ilyenkor a zöldség, ami épp azt az oldalát hozza elő, amit kevesen ismernek.

Vágjuk félbe a labdacsokat, hevítsünk kevés olajat egy serpenyőben, majd szórjuk bele a kelbimbót, és pirítsuk magas lángon, néha kevergetve.

Engedjük, hogy aranybarna, alaposan pirult legyen a zöldség külseje, majd vegyük lejjebb a lángot, és pároljuk röviden, kevés folyadék (alaplé, balzsamecet) hozzáöntésével. Sózzuk, borsozzuk, és élvezzük köretként vagy salátában.

Sütőben sütés

Ugyanezt a pirultságot elérhetjük kevergetés és odafigyelés nélkül, ha forró sütőbe toljuk a kelbimbót. Masszírozzuk át olajjal, sóval és borssal, majd rendezzük úgy, hogy mindegyiknek a vágott fele nézzen lefelé, teljes kontaktban legyen a forró fémmel.

Süssük 200-220 fokon nagyjából 20 percig, vagy amíg minden szem puha lesz, és alaposan megpirul. Ha pedig esetleg mégis csőben sült zöldséget szeretnénk, adjunk valamennyi ízt a kelbimbónak, és a serpenyős vagy sütős módszerrel pirítsuk elő. Ne főzzük meg teljesen, csak karamellizáljuk oda alaposan.

Savanyítás

Utoljára egy izgalmas módszer maradt: a savanyítás technikájának több zöldséget is alávethetünk, a kelbimbó talán mégsem az első helyek egyikét foglalja el ebben a listában. Pedig köretekben, salátákban fantasztikusan mutathat az így elkészített zöldség.

Vágjuk negyedekre a kelbimbót, majd készítsünk hozzá felöntőlevet.

Forraljunk fel ecetet és vizet 1:1 arányban, ízesítsük sóval, borssal, kevés cukorral, majd öntsük nyakon az előkészített zöldséget, és hagyjuk állni nagyjából 10 percig.

A végeredmény akkor jó, ha enyhén harsogós, nem teljesen puha, ízben pedig épp kellemesen fanyar. Tegyük salátába, sült húsok mellé, de olyan klasszikus egytálakkal is szerepelhet, mint a pörkölt.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több konyhai technika, amivel istenit főzhetsz:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Mirage étterem – Ahol a fővárosi minőség a vidékkel találkozik

A két éve felújításon átesett Mirage egy stílusos, mégis kellemes hangulatú étterem, a környék egyik legkiemelkedőbb vendéglátóhelye. A fürdőkomplexum vonzásában elhelyezkedő Mirage a Hotel Délibáb szálloda éttermeként nagyszabású célt tűzött ki maga elé: amellett, hogy ők a régió egyetlen széles választékú steak house-a, leendő degusztációs menüjükkel a fine dining iránt érdeklődő réteget is szeretnék magukhoz vonzani. Mint mondták, ez a 10 fogásos menü és a marhahúsuk az, ami valóban tükrözi azt a minőséget, amit ők képviselni akarnak a környéken és a hazai gasztronómiában egyaránt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek