Ekkor kéne meginnod az első kávét a dietetikus szerint

Nem mindegy, mikor fogyasztod el az első kávédat, hiszen ha rosszkor iszod, nem feltétlenül tesz jót a testednek a szakértő szerint.

Te is azok közé az emberek közé tartozol, akik ki sem tudják nyitni rendesen a szemüket, amíg nem isszák meg az első kávéjukat? Pedig nem feltétlenül teszel jót vele a szervezettednek, sőt a kedélyednek sem, ha kávéval indítod a napodat. De akkor mikor érdemes elfogyasztani az első kávét? Dietetikus válaszol a kérdésre!

Ekkor kéne meginnod az első kávét a dietetikus szerint

A kávé frissítő, élénkítő hatását a benne lévő koffein biztosítja. A koffein serkenti az anyagcserét, a szív- és agyműködést, légzést, növeli a vérnyomást és a pulzusszámot, fokozza a vizelet-elválasztást, tágítja az ereket. Blokkolja fáradtságjelző, éberséget okozó anyag – az adenozin hormon – hatását, valamint serkenti az adrenalin termelődését. Nem csoda hát, hogy élénkebbnek érezzük magunkat tőle, hiszen megszünteti az álmosságot, javítja a hangulatot, gyorsítja a gondolkodást

– mondta el Tarnai Irén dietetikus.

A megfelelő időpont

Napi 2-3 csésze kávé fogyasztása fejti ki a legtöbb jótékony hatást. Persze nem szabad túlzásba vinni a koffeinfogyasztást, hiszen már 5-6 csésze után kellemetlen tüneteket tapasztalhatsz. Ilyen például a szédülés, hányinger, hányás, idegesség vagy rendellenes szívverés.

A mennyiség mellett arra is érdemes odafigyelned, mikor fogyasztod el az első feketét. Érdemes az első kortyokkal várni, mivel a szervezet kortizolszintje (szervezetünk napi ritmusát szabályozó hormon, amelyről legtöbbször a stressz kapcsán hallhatunk) reggel 8 és 9 óra között a legmagasabb.

Éppen ezért javasolt a kávéfogyasztást 9:30 és 11:30 között megejteni, délután pedig 13:30 és 17 óra között ajánlott a kávészünet. Közvetlenül ébredés után egy pohár víz is jelentős lökést ad szervezetünknek.

Éhgyomorra ne!

A szakértő szerint semmiképpen nem szabad, hogy a kávé helyettesítse a reggelit, tehát ne fogyaszd éhgyomorra. Amellett, hogy a benne lévő csersav fokozza a gyomorsav-képződést, a felgyorsult szívverés miatt feszültebbé és idegesebbé is válhatsz. A szénhidrát-anyagcserének sem tesz jót, különösen akkor, ha tejjel iszod, hiszen így megemelkedik a vércukorszinted. A legjobb, ha egy rostban gazdag reggelivel indítod a napot, és csak utána iszod a kávédat.

Forrásunk volt.


Még több kávé:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...