Kávézni (sajnos) jó. A legtöbben nem tudjuk elképzelni, hogy reggeli után ne azonnal egy bögre kávéért nyúljunk először. A kávéban található koffein hatására megemelkedik a vérnyomásunk és a pulzusunk, felélénkülünk, úgy érezzük, hogy jobban tudunk gondolkodni, illetve bizonyos értelemben tényleg jobban is tudunk. A reggeli kávé így a legtöbbünk számára nem képezi vita tárgyát: isszuk, és kész.
De mi van a délutáni kávékkal? Nyilván nem ésszerű napi nyolc kávét inni, mert annak könnyen alvászavar lehet a vége. Kettőt inni naponta viszont teljesen ideális. Kérdés, hogy a másodikat mikor fogyasszuk el.
Délutáni alvás előtt kávé?
Amennyiben szoktunk ebéd után szundikálni, és valljuk be, aki home office-ban van, annak elég nagy a kísértés, akkor érdekes mód az a legjobb, ha még lefekvés előtt isszuk meg azt a bizonyos második kávét.
A koffein ugyanis pont annyi idő után hat, amennyi ideig egy átlagos, rövidke délutáni alvás tart. A hatása nagyjából húsz perc után kezd el kialakulni, így pont felébreszt minket egy rövid bóbiskolás után, és nem alusszuk túl magunkat.
Állítsunk azért 20-30 percre egy ébresztőt, és utána kipihenten pöröghetünk a kávé hatásától.
Felébreszthetjük magunkat a kulcsos módszerrel is: igyuk meg a kávét, majd azonnal feküdjünk le úgy, hogy egy kulcsot a padló felett lógatott kezünkben tartunk. Abban a pillanatban fogjuk leejteni a kulcsot, amikor mélyebb alvásba zuhannánk, de addigra pont hat a kávé is, és felébredünk.
Ha szeretnél még többet megtudni a kávéról: