A húsvéti sonka biztonságos lefagyasztásával az egész év ünnep lehet

A maradék sonka sorsa mindig nagy dilemma húsvét után. A fagyasztás gyakori megoldás, most elmondunk minden tudnivalót róla.

Idén felejtsük el a sonkás tésztát, válasszuk helyette a húsvéti sonka lefagyasztását. Ha nagyon sok maradékunk van, érdemes elgondolkozni ezen a módszeren. Így akár később is élvezhetjük majd a füstölt hús ízét, anélkül, hogy a henteshez kéne szaladni. Ám vannak bizonyos szabályok, amiket be kell tartanunk, hogy biztonságos legyen a húsvéti sonka lefagyasztása.

Hogyan fagyasszuk?

A sonka biztonságosan fagyasztható főtt, de akár nyers állapotban is. Ha túl sokat vettünk, vagy nem volt elég éhes a család, a hátra maradt részeket tegyük nyugodtan a mélyhűtőbe.

A húsvéti sonka biztonságos lefagyasztásával az egész év ünnep lehet

Gondoskodjunk a hús alapos becsomagolásáról. Ezzel megelőzhetjük, hogy a fagyasztóban roncsolódjon a szerkezete, és az esetleges kellemetlen szagoktól is megóvhatjuk.

Érdemes feliratozni, nehogy túl sokáig bent hagyjuk. Ugyan nem romlik meg túl gyorsan, a legjobb egy éven belül elfogyasztani.

Amennyiben rengeteg sonka maradt, ne egészben, hanem kisebb adagokban tegyük a fagyasztóba. Később könnyebb dolgunk lesz, ha nem akarjuk az egészet megenni.

Kiolvasztás

A legcélszerűbb egy-két nappal felhasználás előtt áthelyezni a hűtőbe. Méretétől függően ennyi idő alatt biztosan kiolvad, a hűtő pedig biztonságos környezet lesz számára. Nem ajánlott szobahőmérsékleten vagy más, intenzív hőhatással járó módon kiolvasztani.

A hűtőben vegyük le róla a csomagolást, hogy ne tapadjon rá. A teljes kiolvadás után használjuk fel azonnal, vagy fagyasszuk vissza.

Vissza lehet fagyasztani?

Kivettük a hűtőből, de meggondoltuk magunkat a felhasználásról? A sonka visszafagyasztása lehet biztonságos, ha okosan, szabályszerűen csináljunk.

A legfontosabb, hogy a kiolvadt sonkát három napon belül mindenképpen tegyük vissza a mélyhűtőbe. Fontos, hogy ez alatt a három nap alatt folyamatosan hűtve legyen. Ha kint felejtettük a konyhapulton, már nem szabad visszatenni, kénytelenek leszünk megenni.

Húsvéti maradékmentő batyu

Húsvét végén biztosan sokaknál marad meg sonka, tojás, zöldségek. Hogy mindez ne a szemetesben landoljon, kitaláltunk egy roppant egyszerű, ám nagyszerű batyut. Amit más alkalmakkor vagy ...

Maradékmentő quiche húsvétra

Szerintem nem csak nálunk maradt meg sok finomság húsvét után. Hogy semmi ne vesszen kárba, összedobtunk egy nagyszerű sós pitét, amit szinte bármely napszakban fogyaszthatunk: reggelire, ...

A visszafagyasztásnál ugyanúgy figyeljünk a csomagolásra, mint korábban. Az olvadás során veszít valamennyit nedvességtartalmából, azonban komolyabb minőségi romlástól nem kell tartanunk.

Semmi nem vész kárba, és hónapokkal később a fagyasztott húsvéti sonka ismét az asztalra kerülhet!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Közeleg a húsvét, itt mindent megtalálsz az ünnephez:

Forrásunk volt

Hirdetés

Támogatott tartalom

Legújabb receptek

Vegán hamburgerzsemle

Ha a hamburgert egy új szintre szeretnénk emelni, akkor ideje házilag készíteni a bucit. Illetve most az érzékenyeknek is kedvezünk, ugyanis egy tej- és tojásmentes buci receptet hoztunk.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...