6 megfontolandó tipp, hogy elkerüld a húsvéti lakoma utáni kajakómát

A húsvéti ebéd telis-tele van nehéz fogásokkal, így könnyedén előfordulhat, hogy megterheli a gyomrodat, és beüt a kajakóma. Jöjjön néhány tanács, amivel elkerülheted vagy legyőzheted ezt a kellemetlen jelenséget!

Az étkezések után beindulnak az emésztési folyamatok: több vér áramlik a gyomorba és a bélrendszerbe, az agy oxigénellátása pedig csökken. Ez a folyamat okozza a rád törő fáradtságot, amit gyakran hívunk kajakómának. A húsvéti étkezés után könnyedén előfordulhat, hogy szembe kell nézned a kajakómával, azonban hoztunk neked néhány hasznos tippet, amivel könnyedén leküzdheted ezt a kellemetlen jelenséget, szem előtt tartva azt, hogy mégis csak ünnep van!

Mindenképpen reggelizz!

Sokan az ünnepnapokon kihagynak bizonyos étkezéseket, hogy ezzel is csökkentsék a bevitt kalóriák számát. Azonban ez a legrosszabb, amit tehetsz, hiszen ezzel csak azt éred el, hogy még többet eszel a húsvéti lakomán. Azt javasoljuk, hogy készíts magadnak egy könnyedebb reggelit, mint például egy zabkása vagy egy laza rántotta, amivel biztosítod a szervezeted számára a megfelelő energiabevitelt. Így kevesebb étellel is beéred majd, ez pedig segít elkerülni a test túlzott leterhelését.

Krémes epres zabkása kakaóval

A legtöbb zabkásával az a bajom, hogy nem elég krémes, lágy nekem, ezért inkább darakása párti voltam, míg nem egyszer belefutottam pinteresten egy receptbe, ami tojásfehérjével dobja ...

Egy pohár víz

Érdemes evés előtt egy nagy pohár vizet meginni, hiszen ez a gyomorban teltségérzet kelt, így kisebb eséllyel eszed túl magad.

Szedj inkább többször keveset!

Ne púpozd rögtön meg a tányérodat! Szedj inkább többször kisebb adagokat (körülbelül öklömnyi méretűeket), hiszen a húsvéti menü általában nem egy fogásból áll, és ha mindegyikkel egy telirakott tányérnyit szeretnél megenni, akkor nagyon megnehezíted a gyomrod dolgát.

Gluténmentes húsvéti kalács

Húsvétkor nem hiányozhat a főtt sonka és a kaszinótojás mellől a friss foszlós kalács. Íme egy finom, jól bevált recept glutén- vagy laktózérzékenyek számára is.

Add meg a módját!

Semmiképpen ne habzsolj, mert ezzel nagyon megterheled a gyomrod, amivel nemcsak kajakómát, de rosszullétet is előidézhetsz! Add meg a módját az ünnepi ebédnek, rágj meg minden falatot szép lassan, így a gyomor számára is könnyebben feldolgozható lesz az étel. Hagyj szünetet két tányérnyi fogás között, és mielőtt újra szednél, győződj meg arról, hogy valóban éhes vagy-e, vagy már csak a szemed kívánja!

Kávé helyett igyunk teát!

A legtöbben úgy segítenek a kajakómán, hogy gyorsan isznak egy kávét. Nem véletlenül: a kávé több olyan hormon termelődését is serkenti, amelyek segítenek az emésztésben. Emellett élénkítő hatása is nyilvánvaló. Mégis érdemes lehet ezúttal kipróbálnod, hogy kávé helyett teát iszol. A legjobb választás az emésztést serkentő citromfű, az édeskömény, a borsmenta, az ánizs vagy a tárnics.

Mozogj egy kicsit!

A húsvéti lakoma után érdemes lehet egy kisebb sétát tenni, kimenni a gyerekekkel a kertbe, vagy végezni néhány tornagyakorlatot! A mozgással élénkül a vérkeringés, ami hozzájárul ahhoz, hogy az emésztés gyorsabb legyen.


Még több tipp, hogy tökéletes legyen a családi ünneplés:

Forrásunk volt.

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...