Sosem hinnéd, milyen sokat számít a pizzafeltétek sorrendje

Sok minden múlhat azon, hogy milyen sorrendben tesszük a feltéteket a pizzatésztára. Minden réteg máshogy viselkedik, ezért érdemes megismerni tulajdonságaikat, a tökéletes olasz vacsora érdekében.

A házi pizzánk sikerének egyik alapköve a pizzafeltétek helyes használata. Bármilyen zöldséget, húst vagy sajtot választunk, az összeállításnak megvan a maga helyes sorrendje. Minimális pepecseléssel, ha nem is éttermi, de mindenképpen profibb eredményt érhetünk el. Ismerjük meg a pizzafeltétek használatát!

Sosem hinnéd, milyen sokat számít a pizzafeltétek sorrendje

Aranyszabály pizzákhoz

Szerencsére nem nehéz követni ezt az alapszabályt, mert talán a leglogikusabb sorrendet követi. Először a szósz, utána a sajt és végül a tetszőleges feltétek kerülnek a tésztára.

Az egyetlen meglepő dolog talán a sajt középső rétegként való használata lehet. Hiszen miért is ne kerülhetne legfelülre, mint egy melegszendvicsen? A magyarázat pár sorral lejjebb következik.

Miért ez a sorrend a legjobb választás?

Első látásra igénytelen ételnek tűnhet a pizza, de ne tévesszen meg minket ez az egyszerű látszat! Egy rossz döntéssel nyers maradhat a tészta, vagy megéghet egy zöldség, sületlen lesz a sajt.

Azzal, hogy az extrákat utoljára rakjuk fel, kitesszük őket a sütő közvetlen hőjének. Ez garantálja, hogy rendesen megsülnek: így lesz ropogós a szalámi, pirult a gomba és nem marad nyers a kukorica.

Ha a sajtréteg alá rejtenénk őket, túl sok gőz keletkezne, vagyis inkább főnének, mint sülnének a feltétek.

Szintén fontos, hogy lássuk, mi került a pizzánkra. Amikor a sajton ül minden, átlátható „térképet” kapunk a tányérunkra, és esetleg le tudjuk szedni a nemkívánatos betolakodókat. Szebb látványt is nyújt egy így prezentált fogás.

A sorrend egyetlen hátránya

Talán annyi hibádzik ebben a módszerben, hogy egyes esetekben a szósz el tudja áztatni a tésztát, mielőtt annak lenne ideje alaposan megsülni. Ilyenkor nyúlós-ragadós lesz a rész, ahol érintkezik a két réteg.

Ezt szerencsére könnyen orvosolhatjuk: ha nagyon aggódunk az elázás miatt, süssük elő a tésztát. Tegyük a tepsire csupaszon, esetleg kenjük meg kevés olajjal és pár percre dobjuk be a forró sütőbe. Az elősütés után a megszokott sorrendben fejezzük be a pizzát.

A tökéletes pizza ilyen kis részleteken is múlik, izzítsuk hát a „kemencéket” és lepjük meg a családot, barátokat egy olaszos vacsorával!

Csiperkegombás-rukkolás pizza

Ha még nem készítettünk otthon pizzatésztát, akkor kezdjük el. Olcsóbb, jobb, finomabb, és nem mellékesen tudjuk, miből készült. Jelen esetben erre pizzára feltétként póréhagymás ...

Margherita pizza

Paradicsomszósz, mozzarella és bazsalikom - ez a szentháromság a Pizza Margherita, az olaszok pizzáinak egyik legalapvetőbbike.

Tonhalas-spenótos pizza

Ha még nem készítettünk otthon pizzatésztát, akkor kezdjük el. Olcsóbb, jobb, finomabb, és nem mellékesen tudjuk, miből készült. Jelen esetben, erre a pizzára, feltétként fokhagymás ...

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Éttermi szinten főzni otthon is lehetséges:

Forrásunk volt

Legújabb receptek

Medvehagymás-túrós gnocchi

Az olasz malfatti névre hallgató házi gnocchi/gombóc ihlette az alábbi receptet. Ebbe, a kicsit magyarosabb verzióba azonban tavaszi medvehagyma és tehéntúró kerül, ettől frissebb, ...

Hozzászólások (0)

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Lipcsei krémes

A sógórnőmtől kértem a receptet még jó pár éve, azóta én ezt a sütit nem találtam sehol, de lehet más névvel szerepel, mert a neve megtévesztő lehet, mert az ember először ...

Hoppá!

Recept beküldéséhez be kell jelentkezned!